Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak ochladit psa, kočku a další domácí mazlíčky?

Kočky mají rády slunce, ale...

Slunný, teplý letní den a kocour, který se líně protahuje nebo polehává na vyhřáté terase nebo zídce. To je běžný prázdninový obrázek, jaký dobře známe. Co už možná nevíte, je to, že nejen kočkám, ale samozřejmě i dalším čtyřnohým mazlíčkům vysoké teploty nesvědčí. Podobně jako nám lidem.

První horké měsíce přijdou už s pozdním jarem, ale prázdniny, to je doba, kdy i u nás teploty stoupají opravdu k extrémům. Však to jistě sami víte, že bez stínu, zmrzliny, bazénu a studených nápojů je některé letní odpoledne opravdu k nepřežití. A stejně podobně špatně snášejí výkyvy teplot naši zvířecí kamarádi. Jenom na rozdíl od nás lidí, neumějí tak snadno říct, že toho tepla bylo i na ně už moc.

Zavřené auto se změní v past

Stejně jak nikoho soudného nenapadne nechat v autě na slunci malé dítě, neměl by nikdo na tom samém místě nechat psa nebo kočku.  Auto se velmi rychle, třeba i přes krátký polední nákup, dokáže změnit v rozpálenou past, ze které pro zvíře není uniku. Podobně to bude i se stanem nebo chovnou klecí, kde váš kamarád na přímém slunci přebývá. I zvířata totiž v létě potřebují stín.

Venkovní toulavý kocour si své místo v chladném koutu zahrady najde sám. Ale kočka, co je zvyklá na domácnost, potřebuje chladnější pelíšek. Připravte ji nějaký, třeba ve skříni. Kočka také ocení, když jí umožníte volný průchod třeba mezi místnostmi s klimatizací i bez klimatizace. Aby si kočičák sám vybral, kde je mu zima nebo příliš teplo. Kočky také potřebují misky s vodou rozmístěné po bytě. A ocení i lavor s vodou hračkami, se kterými si bude hrát a olizovat si mokré tlapky (a tak se ochlazovat).

Vytvořit místo k odpočinku pomůže chladící podložka

Chladící podložka pro mazlíčky pomůže ochladit okolní teplotu až od 10 °C. A to až po 3 až 4 hodiny, kdy bude podložka potřebovat znovu „nabít“. K tomu, aby podložka začala znovu chladit, nepotřebuje ledničku – znovu se připravit k použití zvládne sama.

Potřeba stínu, chládku a dostatku vody je pro všechny mazlíčky společná – psi, morčata i kočky. A pokud se u zvířat objevuje malátnost, apatie na pokyn a na zavolání, slinění, zrychlená srdeční činnost a dýchání, zvířecí organismus nám signalizuje, že došlo k přehřátí.

Jak se domácí mazlíčci ochlazují?

Psi, kočky ale třeba ani morčata se primárně neochlazují pomocí potních žláz jako člověk. Proto potřebují s ochlazováním pomoci. Protože kočka ne vždy dobře snáší vodu, pomůže i vyčesávání srsti, kdy kočku zbavíte starších chloupků. Kočičku nebo morče ochladíte i navlhčeným ručníkem nebo jen tak pohlazením mokrou rukou.

To pes zvládne i koupel a namáčení. Ale nemělo by být prudké zchlazení, to by pejskovi mohlo ublížit. Psu pomůže pozvolné ochlazení: nejdřív tlapky, pak bříško a hruď a potom i hlava. Pokud má pejsek rád procházky, v létě raději volte ranní nebo podvečerní, kdy sluníčko tolik nepálí. Kromě mimořádných výkonů jsou i další rizikové faktory:

  • obecně ohrožení jsou starší a chronicky zvířata nebo naopak mláďata,
  • horko hůře snášejí březí samice
  • a psí a kočičí plemena s kratšími čumáky (boxeři, buldočci nebo mopsi, perské a britské kočky),
  • teplé dny nemají ráda ani zvířata s nadváhou.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu