Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak odnaučit psa zbytečně štěkat

Jak odnaučit psa zbytečně štěkat na ostatní psy a lidi

Psi, kteří bezdůvodně štěkají na ostatní psy a kolemjdoucí lidi, vyjadřují štěkáním většinou svůj strach a úzkost. Základem pro odnaučení je důslednost. Musíte dát psovi jasně najevo, že zbytečné štěkání je projev nežádoucí. Povely musí být jasné, ale nesmí psa stresovat. Důležitá je také náležitá odměna. Pokud pes nereaguje na vaše povely, můžete použít speciální obojky proti štěkání.

Nemusíte se bát, že by vašemu pejskovi nějak ublížily. Jsou velmi šetrné a lze na ně nahrát i vaše povely. Obojek můžete vybírat podle velikosti plemene, podle funkcí, podle výrobce. Obojky fungují na principu slabé vodní spršky nebo malé elektrické rány.

Vedle těchto obojků můžete zakoupit i obojky napuštěné feromony, které psa zklidní. Tyto feromony vylučují feny z mléčné žlázy při kojení, a proto psy zklidňují. Obojky jsou vhodné hlavně u štěňat při odloučení od matky. Můžete je však také použít i u dospělých psů při stresu z cestování nebo vašeho delšího odloučení, např. při odjezdu na dovolenou.

Na výběr máte i z mnoha ultrazvukových přístrojů, které jsou určeny k odnaučení štěkání vašeho pejska. Ultrazvuk proti štěkání může mít podobu ultrazvukové budky s mikrofonem. Ta slouží k zamezení štěkání psa na volném prostoru. Pro člověka je tento ultrazvuk neslyšitelný, psovi je však nepříjemný. V bytě dobře poslouží domácí ultrazvukové jednotky podobné dětským chůvičkám.

Jak odnaučit psa zbytečně štěkat v noci

Mnohdy je velmi těžké nalézt příčinu zdánlivě bezdůvodného psího štěkání. Hlavně v noci, kdy pes ruší noční klid, k vám sousedé nemusí, jako k majiteli, být benevolentní a můžete se velmi snadno dostat do občansko-právního sporu. 

Kromě strachu může pes pociťovat i sociální úzkost. Proto mladé psy chované venku vezmeme k sobě domů a zvykáme je na spaní venku postupně. Pokud štěká v noci pes, kterého máme v bytě, snažíme se jej uklidnit svou přítomností.

Věnujte svému čtyřnohému příteli hodně času přes den, berte jej na delší procházky, hrajte si s ním. V noci vaši pozornost pak nebude tolik potřebovat a bude klidnější.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu