Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak namíchat směs pro kanárka

Kanárci patří mezi velmi oblíbené exotické ptáky. Jejich chov je nenáročný a zvládnou jej i začátečníci. Můžeme je chovat jak doma, tak ve venkovní voliéře. A dokonce i ve skupině s jinými ptáky. Krmné směsi pro kanárky nás nemusejí vyjít nijak draho, protože si je zvládneme namíchat sami. Při správné péči se váš kanárek může dožít 10 – 15 let.

Jak na chov kanárků?

Chov kanárků bude úspěšný, když dodržíme základní pravidla. Nejdříve složení hejna: nikdy bychom neměli mít ve voliéře nebo kleci více samců dohromady. Nikdy také nesmíme chovat kanárky jako jedináčky. Ideální poměr pro domácí chov je jeden samec a k němu 2 – 3 samice.

Kanárci se dají snadno odchovat i v domácích podmínkách

Pokud kanárky chováme doma a nemají dostatečně velkou voliéru k proletu, měli bychom je každý den nechat proletět. Při chovu kanárků je důležité též mytí peří. Pro některé kanárky postačí mít v kleci či voliéře větší misku naplněnou vodou. Pokud se váš kanárek ostýchá se smočit, nezoufejte. Postačí, když mu budete pravidelně stříkat peří vlažnou vodou z rozprašovače, dokud nebude celý mokrý.  

V péči nesmíme zanedbat péči o drápky a zobák. Drápky se pravidelně zastřihují, vždy jen špičky, takže ponecháme kousek rohoviny před živou tkání. Pokud přece jen zastřihneme příliš, na ošetření použijeme hemostatickou vatu. Do broušení přerostlého zobáku se však nikdy nepouštějme sami, to raději ponechme veterináři.

Každoročně se kanárkům mění peří a šupinatá kůže. Výměna peří trvá přibližně 8 týdnů. V této době je kanárek méně aktivní. Důležitá je každodenní koupel ve vlažné vodě a zvýšení příjmu zeleného krmiva, hlavně pampelišek. Teplá voda pomáhá také k odstranění šupinaté kůže na nohou. Do nohou je též možné vmasírovat hutný krém, nejlépe bílou lékařskou vazelinu.

Jak vyrobit krmení pro ptáky?

Aby byli kanárci zdraví a dožili se co nejvyššího věku, je důležitá správná a pestrá strava. Kanárky krmíme různými druhy zrnek. Můžeme pořídit už rovnou namíchané krmení pro kanárky, nebo si jej míchat doma sami z různých druhů zrn.vyvážená směs pro kanárky

Jestliže si zvolíme cestu vlastní přípravy krmení pro ptáky, nezapomínáme na různé druhy semínek – travní, lněná, prosná, salátová a mnohá další. Semínka můžeme nechat naklíčit – v tom případě s nimi zacházíme jako s pamlskem.

Důležitý je ovšem i speciální písek pro podporu trávení, který bývá již součástí hotových směsí, ale do směsí domácích jej musíme dodat sami. Doplňovat musíme zelené krmivo (pampelišky, obiloviny, trávy, zahradní bylinky), také ovoce (jablko, hrozny, třešně, rybíz) a zeleninu (meloun, okurka, salát).

Jestliže vypozorujeme potíže způsobené nedostatkem výživy, přidáme vitamíny a minerály. Občas můžeme dát kanárkovi jako pamlsek i čerstvý hmyz, např. moučné červy. V době hnízdění přidáváme kanárkům vaječné krmivo, třeba v podobě speciální sušené vaječné směsi

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu