Vážení zákazníci,
s ohledem na velké vytížení přepravních společností v tomto období, je nutné počítat s delší dobou doručení expedovaných zásilek.
Děkujeme za pochopení.

Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak často krmit kočku

Krmit kočku, to může být na první pohled složité. Ale když se svěříme do rukou odborníků, kteří připravují krmné směsi pro kočky, nebo když věnujeme čas k načtení informací o krmení koček, rázem nám péče o naši kočku nebo kocourka půjde snáz.

Druhy krmiv

V dnešní době máme na výběr z nepřeberného množství krmiv. Ať už si svou kočku naučíme na granule pro kočky (tzv. suché krmivo) nebo konzervy pro kočky či různé kapsičky (tzv. vlhké krmivo), nikdy neuděláme chybu. Výjimkou není ani stále rostoucí obliba krmení syrovým masem – tzv. BARF, i když je náročnější než u psů. Kočka přece jen potřebuje jíst vícekrát denně a oschlé maso moc nevyhledává.

Kdy a čím krmit kočku

Na každém balení granulí nalezneme správné dávkování krmiva podle stáří a hmotnosti kočky. Krmnou dávku pro naši kočku upravujeme také podle zdravotního stavu a aktivity. Ohled na změnu stravy bereme, i když je kočka březí, po kastraci nebo ve vyšším věku.  Je velmi důležité počítat s tím, že pokud od mládí nenaučíme kočku na suché krmivo, v pozdějším věku si na něj bude hůře zvykat. Kočky jsou velmi citlivé na změnu stravy. Mnohdy se stává, že nový druh krmiva neakceptují.

Koťata mohou suchou stravu přijímat již od tří týdnů věku. Vhodné je ze začátku granule pro koťata namáčet ve vlažné vodě nebo mléce. Od šesti týdnů necháváme koťatům v misce granule po celý den. Pokud ponecháme kočce od malička neustálý přísun k misce s potravou, sama si vytvoří pravidelný režim krmení. Nezapomínáme také na neustálý přísun čerstvé vody.

Kočkám chutnají i granule

V době, kdy nemůžeme kočce zajistit pravidelný přísun potravy a vody, může nám dobře posloužit dávkovač krmení pro kočky. Automaty mají zabudovaný mikročip, časový spínač nebo disponují dotykovým panelem.

Mýty ve stravování koček

I když jsou přirozenou potravou kočky ulovená zvířata, je velmi obtížné krmit kočku jen touto stravou – syrovým masem. Je známo, že volně žijící kočky se dožívají nižšího věku, než kočky opečovávané a krmené doma kvalitní stravou.

Ulovené syrové maso často obsahuje hodně parazitů, listerie, bakterie salmonely či bakteriální infekce, které se po požití přenesou do těla kočky. Parazitů se sice můžeme zbavit pravidelným odčervováním, ale tělo v tomto případě získává nadbytek fosforu, který způsobuje onemocnění ledvin, močové kameny nebo řídnutí kostí.

Dalším stravovacím mýtem je, že dospělá kočka potřebuje mléko. Mléko však často způsobuje průjmová onemocnění, protože jej dospělá kočka nedokáže dobře strávit. Pro koťata kupujeme jen speciální mléko určené přímo pro ně.  Kravské mléko vhodné není.

A co závěrem?

Vše o krmení koček lze shrnout do jedné věty – vybírejte krmivo kvalitní, druhy neměňte moc často, dávkujte podle potřeby vašeho mazlíčka, nepřekrmujte. Odměnou vám bude zdravá a vděčná kočka.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu