Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak vybrat vodítka pro psy

Typy vodítek

Samonavíjecí tzv. flexi– samonavíjecí vodítka pro psy   jsou asi nejznámější a nejoblíbenější variantou psích vodítek. Vybrat si můžete z několika druhů podle velikosti vašeho psa, s lankem či s páskem. Tato vodítka nejsou však příliš vhodná pro štěňata a psy ve výcviku, jelikož dovolují psovi táhnout, a pes tudíž nepozná, co je dobře a co špatně.

Klasická vodítka – jsou vyrobena z různých materiálů, různých délek a šířek. Vybírat můžete z vodítek nylonových, textilních, kožených. Kožená vodítka pro psy jsou velice oblíbená pro svou odolnost a dlouhou životnost.

Kožené vodítko má dlouhou výdrž

Sportovní vodítka – ta vhodná pro různé druhy sportu. Bývají pevná a pružná. Jejich délka se dá nastavit. Nejčastěji jsou používaná na připnutí ke kolu nebo jde o vodítko pro psa na běhání. Tato vodítka jsou vybavena reflexními prvky a dají se zapnout karabinkou k vašemu pasu. Pro běhání jsou vhodná v délce cca 2m. S delšími se při běhu už hůře manipuluje.

Výstavní vodítka – vypadají jako klasická tenká vodítka, jejichž konec se v podobě smyčky přetahuje psovi přes hlavu tak, aby vynikla linie krku psa. Na výstavě se předpokládá absolutní poslušnost, proto jsou krátká a velmi tenká.

Výcviková vodítka – jde o krátká vodítka, která při výcviku nepřekážejí. Většinou jde o vodítka v kombinaci s obojkem. Můžeme mezi ně zařadit i tzv. stopovací vodítka, která jsou vyrobena většinou z textilu a mají výcvikovým řádem určenou délku 10m.

Přepínací vodítka – jsou dlouhá až 3 metry. Pomocí přepínacích ok a skob se dají jedním přepnutím zkrátit na požadovanou délku. Jsou to vodítka na procházky, kdy máme psa na volno a vodítko si tak můžeme přehodit přes rameno. Vhodná jsou i jako vodítka pro velké psy, kdy psa potřebujeme mít více pod kontrolou. A taktéž jako vodítko pro dva psy a více.

Postroje

Mnoho majitelů volí pro svého pejska speciální postroje. Postroje jsou vhodné hlavně pro štěňata a malé psy.  Jejich výhoda spočívá v tom, že tlak vodítka se, na rozdíl od obojku, rozloží rovnoměrně, a odlehčí tak krku zvířete. Pejsek na vodítku s postrojem má větší pohodlí. Pokud budeme postroj používat na každodenní procházky, volíme právě pohodlí - např. postroje vypolstrované nebo kvalitní kožené postroje pro psy.

Pohodlný postroj se hodí zejména pro malé pejsky

Jak naučit psa na vodítko

Ptáte se, jak rychle a snadno naučit psa na vodítko? Není to nic těžkého. Svého pejska zvykejte na vodítko hned od štěněte. Chůzi trénujte nejprve doma. Poté zkoušejte i venku. Nedovolte vašemu pejskovi, aby vás táhl a udával tempo chůze on. Chůzi trénujte formou hry a nezapomeňte pejska odměnit za to, že vás v chůzi následuje. Vám pak budou nemalou odměnou klidné procházky.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu