Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak odstranit zubní kámen u psa

Paradentóza často končí vypadáváním zubů nebo v horších případech frakturou čelisti. Často se také tyto bakterie dostávají do krevního oběhu, kterým jsou rozváděny po celém těle a může dojít k jejich usazení na srdečních chlopních, játrech, ledvinách nebo  prostatě, kde mohou způsobovat zánětlivá ložiska.

Odstranění zubního kamene

Nejdůležitější v boji proti zubnímu kameni je prevence. Na trhu nalezneme velké množství přípravků péče o zuby po psy, od různých tyčinek, plátků, žvýkaček, které jsou vhodné pro zmírnění tvorby plaku v ústní dutině zvířete, až po sofistikované pomůcky pro každodenní péči.

Enzymatická pasta na zuby

Tyčinky, plátky nebo žvýkačky nedokážou zcela nahradit každodenní péči v podobě čistění zubů speciálními kartáčky a pastami. Pasty jsou často ochucené, aby byl pro psa tento proces co nejpříjemnější. Obsahují enzymy, které rozkládají zubní plak. Zuby čistíme pravidelně, od dásní směrem ke špičce zubu, a na kartáček příliš netlačíme.

Ústní hygienu u psa je doporučené provádět nejlépe večer po večerním krmení. Jestliže nám pes čištění zubů kartáčkem odmítá, naneseme si pastu na prst, později na gázu a postupně psa na čištění zubů zvykáme.

Zajištění správné stravy

Velkým pomocníkem v boji proti zubnímu plaku je i vhodný výběr krmiva. Některé granuláty mají schopnost při žvýkání stahovat zubní kámen ze zubů. Dalším přípravkem, kterým můžete pomoci svému psovi od usazování zubního plaku a zápachu z tlamy, je prášek z mořských řas. Přidává se přímo do krmiva a je postupně uvolňován slinami.

Krmení umí ovlivnit tvorbu zubního kamene

Péči o ústní dutinu můžeme také doplnit vyplachováním dutiny vyplachovacími roztoky. Tyto roztoky snižují množství bakterií v tlamě. Přidávají se do vody na pití a jsou dobře použitelné v domácím prostředí k redukci zápachu z tlamy psa a zklidnění dásní.

Odborná pomoc

Pokud jsme podcenili péči o psa v oblasti zubního kamene a nevíme, jak zbavit psa zubního kamene vlastními silami, je dobré obrátit se na veterinárního lékaře. K odbornému odstranění zubního kamene u psa se používá ultrazvuk.

Zákrok je veden pod celkovou narkózou. Tohoto úkonu se nemusíte vůbec bát. Mechanické odstranění lze sice provézt taktéž, ale často jde jen o kosmetické ošetření bez dlouhodobějšího odstranění problému.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu