Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Zaručené tipy, jak na blechy u koček

Kočičí blechy a jejich likvidace, to je záležitost na dlouhou dobu. A je i značně složitá, neboť nebojujeme jen s blechami v kožichu, avšak hlavně v okolí, ve kterém se kočka pohybuje. Stačí jedno vajíčko na kočičím pelechu a blechy máme u kočky zpět. Co dělat, když má kočka blechy, jak nejlépe postupovat? To si povíme v dnešním textu.

Jak poznáme, že má kočka blechy?

Typickým příznakem je, že se kočka škrábe. Blechy mohou na kůži způsobovat zarudlé fleky. Občas se objevují v kožichu kočky lysiny, což je způsobeno alergií na bleší kousnutí. Blechu můžeme vidět i pouhým okem, přestože má jen několik milimetrů. Je plochá, zbarvená do zrzava. Do kožichu klade vajíčka, která vypadají jako černé kuličky. Asi za 4 týdny se z vajíček líhnou noví jedinci.

Jak zničit kočičí blechy

Co na kočičí blechy? Na trhu existuje spousta přípravků proti blechám pro kočky, počínaje pipetami, přes tablety, spreje nebo obojky. pojďme se na ně podívat blíže.

Pipeta proti blechám

Pipety

V dnešní době se zdá nejúčinnější v tom, jak zničit kočičí blechy, speciální pipeta proti blechám pro kočky, tzv. spot-on.

Stronghold pipeta obsahuje speciální látku, která hubí dospělé jedince, vajíčka i larvy. Působí i na další parazity, bohužel s výjimkou tasemnic a klíšťat. Látka se může podávat kočkám od šesti týdnů věku a její účinnost je cca 4týdny.

Novinkou mezi pipetami je Bravecto pipeta. Ta působí na parazity po dobu až 12 týdnů. Blechy na srsti zvířete usmrcuje již po 12 hodinách od aplikace. Její použití je vhodné pro kočky od 11 týdnů věku.

Tablety

Dále můžeme kočce aplikovat tablety proti blechám, které působí velice rychle. Jejich nevýhodou je, že se mohou podávat až od 14. týdne věku.

Spreje či obojky

Na svou kočku můžeme použít i sprej proti blechám pro kočky. Nejlepší je však kombinace právě s pipetami nebo tabletami. Tak jako u psa, můžeme své kočce preventivně pořídit obojek proti blechám pro kočky.

Sprej proti blechám

Nezapomínejme na pelech a jeho okolí

Když máme hotovou očistu kočky, čeká nás úklid prostředí, ve kterém se kočka pohybuje. Pokud se kočka pohybuje venku, stačí její pelech vyprat nebo naopak zmrazit v mrazáku. Pokud se ovšem kočka pohybuje doma, musíme být důkladnější.

Blechy mají rády koberce a často zalezou i pod nábytek. Proto je důležité vysát všechny členité prostory a sáček z vysavače okamžitě po úklidu zlikvidovat. Pozornost bychom měli věnovat i postelím a sedacím soupravám.

Na otázku, jak se zbavit blech u koček, je jednoduchá odpověď. Důležitá je důslednost, opakování procesů odstraňování blech, častý úklid a snaha nešetřit na přípravcích proti blechám.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu