Kategorie

Proč si vybrat u nás?

 • Ověřeno zákazníky
 • Široká nabídka produktů
 • Většina zboží ihned skladem
 • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jaké jsou nejkvalitnější granule pro psy ?

V dnešní době mají granule velmi významnou pozici ve výběru krmení. Nespornou výhodou je jejich jednoduché dávkování bez zdlouhavých příprav a velký výběr. Můžeme vybírat z prémiových, superprémiových a ultraprémiových řad.

Psí granule pak mají i svá specifika určení. A to granule pro štěňata, dospělé aktivní psy, psy po kastraci, seniory, dále pak pro psy, kteří potřebují zhubnout anebo mají jiná zdravotní omezení.

Výběr granulí není dobré podceňovat. Kvalitní granule pro psy mohou ovlivnit správný vývoj vašeho pejska a zajistit tak delší čas, který s vámi váš mazlíček stráví.

granule pro štěňata

Jak se v množství nabízených granulí zorientovat?

Není to nic složitého. Vše najdete na obalu krmiva. Jen se postačí držet základních pravidel.

Nutriční hodnoty

Na prvním místě by měly být živočišné bílkoviny, tedy maso. Pokud v obsahu granulí převažuje obilovina, není to pro psa to nejlepší. Obilovina může způsobovat různé alergie, tloustnutí a střevní problémy.

Maso může být na obalu popsáno jako sušené, syrové nebo také jako masová moučka. Nejlépe by však měl výrobce upřesnit, o jakou moučku (kuřecí, jehněčí…) se jedná a uvést i její procentuelní zastoupení. Obsah masa by neměl v sušině klesat pod 10%, abyste měli doopravdy záruku kvalitní stravy.

Neméně důležité zastoupení představují také tuky, kterých by měly granule obsahovat ideálně kolem 20%, a omega esenciální mastné kyseliny 3 a 6. V neposlední řadě musí granule obsahovat vlákninu pro čištění žaludku.

Zdrojem vlákniny je v tomto případě zelenina. V testech pro rok 2019 se na předních příčkách umístily i granule Brit, které splňují výše uvedené parametry.

granule s kuřecím masem

Certifikace kvality

Pokud na obalu krmiva naleznete různé certifikace kvality, jdete při výběru krmiva tím správným směrem. Tuto certifikaci dostanou jen výrobky, které procházejí nezávislou kontrolou při výrobě a splňují normy daného území a nadnárodních organizací.

Při kontrole může dojít k odhalení výskytu škodlivých mikroorganismů, plísní a chemikálií. Tyto plísně, vyskytující se hlavně na obilovinách, jsou pro zvíře toxické. Sleduje se také přidávání konzervantů a barviv a obsah těžkých kovů v krmivu. Všechny tyto látky mohou způsobit zažívací potíže, kožní onemocnění či rakovinu.

Certifikacemi se mohou například pyšnit granule Calibra, Taste of the Wild, Orijen a další.

Co znamenají certifikáty kvality na obalech psích granulí?

V certifikátech kvality není snadné se vyznat. A tak vám přinášíme malou nápovědu v podobě jejich základní charakteristiky:

 • GMP+ - (správná výrobní praxe)
 • HACCP (testování vzorků na přítomnost škodlivin, ručí za průkaznou kvalitu výrobce)
 • EFISC (kontrola použitých surovin, způsobu skladování a přepravy na území Evropy)
 • AAFCO (kontrola prodeje a distribuce krmiv i léčiv pro zvířata)
 •  IUMS  a ICMSF(soustředí se na odhalení výskytu plísní), CFIA(kontrola bezpečnosti krmiv, zdrojových surovin a zásad pro zdravé krmení zvířat)
 • USDA/APHIS (kontroluje správné nakládání a transport zdrojových surovin na území Spojených Států)
 • Human Grade(kontrola pěstování a kvality zdrojových surovin)
 • ICMSF (kontrola výskytu škodlivých mikroorganismů v krmivech)

Kvalitu si otestujete i sami

Kvalitu krmiva můžete na svém psím kamarádovi otestovat i sami. Obecně platí, že kvalita granulí se na psovi projeví do měsíce od začátku jejich užívání. Pozorujte hlavně kvalitu srsti, která by měla být lesklá a pevná, bez lupů.

Kůže by neměla mít žádná zarudnutí a neměla by psa svědit. Pes by měl být aktivní a veselý. Jeho stolice by měla být beze změny, pravidelná v přiměřeném množství. Neměla by se měnit váha psa (pokud nejde o štěně). Z tlamy byste neměli cítit žádný zápach.

 

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu