Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

5 tipů jak vybrat pelíšek pro psy

Umístění

Nejprve bychom si měli rozmyslet, kam spaní pro psa umístíme. Místo by to nemělo být příliš rušné, aby pes mohl v klidu odpočívat. Podle výběru místa volíme i správný tvar pelechu. Do chladnějších prostor volíme spíše psí pelíšky se zdviženým okrajem. Do teplejších částí bytu volíme naopak pelíšky pro psy otevřené. Mnohdy postačí jen deka či matrace.

Oblíbená spací poloha

Při výběru správné velikosti zohledněte také polohu, ve které váš pejsek nejraději spí. Pes stočený do klubíčka ocení spíše menší pelíšek. Psi, kteří se rádi roztahují nebo spí na zádech, ocení zase prostor - a ohraničený pelech jim bude nepohodlný. Předtím, než začnete pelech vybírat, si svého psa změřte právě ve spící poloze a k ní přičtěte přibližně 10 - 20cm. U štěněte pro začátek pořiďte pelíšek menších rozměrů, který časem vyměníte za jinou velikost.

Pro citlivější pejsky

Plemeno

Dnešní trh nabízí velké množství pelíšků různých tvarů vyrobených z různých druhů materiálu. Menší plemena ocení spíše pelíšky, do kterých se mohou schovat, tzv. tunely či iglú. Středně velká plemena zase pelechy se zdviženým okrajem. Velká a obří plemena preferují různé matrace a polštáře.

Materiál

Materiál hraje ve výběru také velmi důležitou roli. Pelech by se i po delším používání neměl deformovat. Oceníte také možnost praní pelechu v pračce, což umožňují hlavně snímatelné potahy.

Zdravotní specifika

U některých psů musíme při výběru zohlednit i zdravotní specifika. Hlavně u starších psů se objevují bolesti kloubů a otlaky na loktech. Pro tyto situace jsou velmi vhodné speciální ortopedické pelíšky, které jsou vyrobeny z paměťové pěny.

Pohodlný a prostorný

Když pes začne pelech trhat

Při koupi štěněte se možná nevyhnete situaci, kdy pes trhá pelech. U štěňat je to velice běžné. Pejsek má pelíšek jako hračku. Proto je dobré pejskovi nabídnout jiné podněty ke zkoumání, jako jsou jiné hračky a dostatek pohybu.

Pokud psa přistihneme u ničení, rázně jej okřikneme a trváme na tom, aby činnosti zanechal. Musíme být trpěliví a důslední. Ničení většinou končí příchodem dospělosti nebo kompletní výměnou zubů, kdy na mléčné zuby přestanou tlačit zuby nové. Štěňata se snaží urychlit výměnu zubů právě kousáním předmětů. Pokud pes ničí své pelechy i v dospělosti, je to většinou v důsledku dlouhé chvíle a nedostatku naší pozornosti.

Možná, že váš mazlíček přímo pelech nekouše, ale hrabe. V tomto případě jde o pudovou záležitost, kterou netřeba trestat a jakkoliv odstraňovat. Dříve si psi stlali ve volné přírodě a tímto hrabáním si udusávali trávu. Pes hrabe pelech tedy pro přípravu svého ležení. Také březí feny si připravují před porodem hrabáním místo pro sebe a svá štěňata.

Známá vůně je důležitá

Až nastane chvíle, kdy si domů přinesete nový pelíšek, nezapomeňte jej „navonět“ nějakou věcí, kterou váš pejsek důvěrně zná, např. jeho starou dekou. Zpříjemníte mu tak seznámení s novým útočištěm, kterého se netřeba bát.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu