Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Už víte, jakou klec pro andulku?

Po pořízení zvířete je koupě klece pro ptáky největší investicí. A to i proto, že by měla splňovat určitá kritéria, která daný druh potřebuje.

Bezpečnost

Základem pro všechno ptactvo je bezpečnost klece. Materiál by měl být zdravotně nezávadný a klec pro ptáky konstruována tak, aby se předešlo případnému zranění. Dráty klece by měly být vzdáleny od sebe maximálně tak, aby jimi pták neprostrčil hlavu a neuvízl v mezerách.

Velikost

Velikost klece je neméně důležitá. Klec pro andulky (neboli papoušky vlnkované) by měla být vysoká ideálně kolem 100 cm, s rozměry 120 cm x 60 cm. V menší by se vaše andulka necítila komfortně. Pokud přece jen zvolíme menší rozměry, musíme naši andulku nechat několikrát denně proletět. Doporučuje se volnost i několik hodin denně.Klec pro Andulku

Vybavení

Andulky jsou od přírody velice dobří lezci. Proto by každá klec měla obsahovat přírodní větev pro šplhání, nejlépe z ovocného stromu. Spolu s klecí nezapomeňte na koupi pítka a krmítka. Radost své andulce uděláte i jakoukoliv nádobou na koupání, s hračkami. Andulky například milují různá zrcátka. Hračkami se papoušci dobře zabaví - a vy tak můžete zabránit okusování klece, které je typické tehdy, když má papoušek málo jiných podnětů.

Na dno klece sypeme slabou vrstvu písku, jenž pomáhá andulkám dobře trávit zrní. Dveře klece pro papoušky by měly být dostatečně velké. Poznáme to tak, že papouška pohodlně ze dveří vyjmeme. Zámek dveří by měl být konstruován tak, aby jej papoušek nedokázal otevřít.

Umístění klece

Po výběru klece přichází chvíle, kdy přemýšlíme, kam s ní. Všichni ptáci mají rádi čerstvý vzduch. Proto klec umisťujeme do míst, kde se nekouří nebo nejsou cítit výpary z kuchyně při vaření.  Pozor dáváme také na průvan.

Klec pro Andulku

Andulky mají rády denní světlo, ale ne přímé slunce. Proto nejlepším místem pro umístění klece je roh pokoje blízko okna. Andulky jsou velice společenskými tvory, a tak ocení umístění svého obydlí tam, kde se i vy pohybujete nejčastěji.

Raději voliéru?

Jestliže se rozhodnete, že vám jeden ptačí kamarád nestačí, a disponujete dostatečným prostorem, můžete místo koupě klece rovnou zbudovat voliéru. Ptačí voliéra má bezpochyby výhodu většího prostoru.

Při stavbě však myslete na vhodné zasazení do interiéru či exteriéru a na použití vhodného materiálu a pletiva tak, aby nemohlo dojít k poranění andulky. Venkovní voliéra pro ptáky by měla být také

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu