Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Nechejte si poradit jak často koupat kočku!

Koupání koček se doporučuje jen ve zcela výjimečných případech, kdy vám přijde domů vydatně zašpiněná. Anebo kdyžje před výstavou.

Jak na koupel kočky?

Pokud se již rozhodneme, že našeho mazlíčka musíme vykoupat, mysleme na to, že někdy méně znamená více. Kůže kočky nemá příliš ráda kosmetiku, kočka obecně vodu nemusí. Koupel kočky by proto měla splňovat určitá pravidla.

Před koupelí byste měli kočce ostříhat drápky, aby při koupeli nedošlo k poranění vás obou. Pokud nemáte box na koupání kočky, použijte jakoukoliv větší nádobu či vanu. Voda by měla být vlažná, ve studené totiž může kočka prochladnout, horká voda ji může opařit. Při koupání kočku uklidňujte.

Šampon na světlou srst

Můžete použít i formu odměny různými pamlsky. Kočku myjte jen šampony pro kočky, které jsou oro ně přímo určeny. Šampon pro kočky pak důkladně smyjte, aby na srsti nezůstaly žádné zbytky. Po koupeli kočku řádně osušte nahřátým bambusovým ručníkem.

Fén použijeme jen tehdy, když je na něj kočka zvyklá a nebojí se ho. Pokud vaše kočka vodu nesnáší, pokuste se tuto činnost udělat co nejrychleji, aby kočka nebyla vystavena přílišnému stresu. Po koupeli jí dopřejte teplo a pohodlí.

Šampon na tmavou srst

Co dělat, když koupání kočky sám nezvládám?

Jestliže se vaše kočka brání koupání „zuby nehty“, můžete vyhledat odbornou pomoc veterináře nebo speciálních salónů na úpravu srsti zvířat. Můžete také použít tzv. suchou koupel pomocí suchého šamponu, či zvolit přírodní kúru za pomoci otrub. Jak?

Otruby se nahřejí v troubě na 150 stupňů po dobu 20ti minut. Pak se ještě teplé vtírají do kožichu kočky. Otruby mají dobrou odmašťovací schopnost. Poté již úplně postačí vaši kočičí společnici vykartáčovat.

Dá se kočka odblešit koupáním?

Odblešení kočky koupáním a použitím speciálních šamponů na blechy a jiné parazity není zpravidla příliš účinné. Většinou jako první pomoc postačí důkladné vyčesání srsti speciálním hřebenem, tzv. blešákem. Po koupeli či vyčesání aplikujeme do srsti antiparazitní přípravek spot-on (pipeta obsahující speciální látku, jenž hubí dospělé jedince, vajíčka i larvy) nebo použijeme sprej proti blechám určený výhradně pro kočky.

V dalším kroku musíme zničit blechy v prostoru, ve kterém se kočka pohybuje. Důkladně vysajeme vysoké koberce i místa pod nábytkem, nezapomeneme také na pohovky. Vypereme pelech a deky, na kterých kočka spává. Tvrdé povrchy můžeme otřít dezinfekčním přípravkem. Tento úklid zopakujeme za týden až 14 dní, neboť může dojít k vylíhnutí nových jedinců z nezlikvidovaných vajíček.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu