Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Poradíme, jak vybrat kvalitní krmivo pro psy

Pořídili jste si nového čtyřnohého kamaráda nebo máte psa se zdravotním handicapem a přemýšlíte, jaká strava pro něj bude nejlepší? Jaké jsou nejkvalitnější granule pro psy, to jsme již psali v červnovém článku, který doporučujeme si pozorně pročíst. Nyní se zaměříme na jiné alternativy krmení a doplňky stravy pro psy.

Čím krmit psy

Otázku čím krmit psy si položí nejeden chovatel.  Dnešní trh nabízí nepřeberné množství krmiva, a je jen na vás, pro kterou psí stravu se rozhodnete. Vždy byste však měli zohlednit zdravotní stav, rasu a stáří vašeho pejska. Nejsnazší je dávat psovi granule, které mají všechny potřebné výživové látky.

Kromě granulové stravy můžeme psovi nabídnout syrovou stravu. Syrové maso však musíme doplnit vhodnou zeleninou a ovocem, mléčnými výrobky, minerály, vitamíny pro psy, různými oleji, kloubními doplňky nebo vaječným žloutkem. Příprava tohoto psího jídelníčku je časově náročnější.

Komplexní sestava vitamínů

Kapsičky a konzervy stojí za pozornost

Stravu psa můžeme obohatit nejen syrovým masem nebo kvalitními granulemi, ale také různým doplňkovým sortimentem, jako jsou kapsičky pro psy, různé pamlsky na zubní kámen či na doplnění minerálů a vitamínů.

Mnoho majitelů také upřednostňuje konzervy pro psy. Vybírat můžete z konzerv obsahujících čistě maso, ale také z různých mixů masa a zeleniny či vnitřností. Čistě masové konzervy je nutné obohatit  o přílohy (rýže, zelenina, těstoviny). Trh nabízí konzervy velmi kvalitní, ale i podřadné. Jak poznat ty nejlepší pro vašeho miláčka?

Jak vybrat kvalitní konzervu pro psa

Každá kvalitní konzerva by měla obsahovat maso, které by mělo být ve výčtu surovin uvedeno na prvním místě. Pokud je uvedeno maso a vedlejší produkty, už můžeme pochybovat o tom, co je všechno v konzervě ukryté. Kvalitní konzervy často obsahují různé druhy bylinek a olejů. Z příloh obsažených v konzervách mají největší výživovou hodnotu sladké brambory, ovoce a zelenina.

V konzervách je velký výběr

Čím nekrmit

Krmivo pro psy by mělo mít vyváženou výživovou hodnotu. Pes by neměl po stravě tloustnout nebo hubnout, být apatický, mít střevní problémy. Pokud tomu tak je, stravu ihned měníme. Je také spousta potravin, co psi nemají dostávat ke stravě. Velice škodlivou se pro psa může stát sůl a jakékoliv slané lidské dobroty. Velké množství soli může způsobit i otravu.

Dalším problémem pro psí zažívání je čokoláda, která obsahuje kofein a teobromin. Tyto látky mohou způsobit dehydrataci organizmu. Velmi nebezpečnou pochutinou pro psa je také hroznové víno a hrozinky, jež způsobují selhávání ledvin.

Dokonce toxickými jsou pro psa cibule, pórek a česnek. Vyhněte se syrovým bramborám a rajčatům. Nemalým problém je pro psa i syrové kynuté těsto, kravské mléko, velké množství tuků a samozřejmě i alkohol, včetně piva.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu