Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Přemýšlíte, jak často koupat psa?

Kde koupat psa?

Pokud nemáte prostory na to vykoupat psa v domácích podmínkách a přemýšlíte, kde se smí koupat psi, můžete použít stále více oblíbené psí myčky, které najdete převážně ve větších městech. Někteří vodomilové určitě ocení i přírodní nádrže, přehrady, potůčky.

V tomto případě si však dopředu zjistěte, kde je vstup se psy do vody povolen a určitě nepoužívejte žádné mycí přípravky. Před touto přírodní psí očistou je dobré srst psa řádně vykartáčovat, na což byste měli použít kvalitní kartáče pro psy.

Kartáčování může být pro psa velmi příjemné

Jak správně koupat psy?

Jestliže váš pes potřebuje důkladné umytí a nemáte v dosahu psí myčku, připravte si vše potřebné doma. Když dodržíte následující postup, váš psí mazlíček bude tuto proceduru milovat.

Před vlastní koupelí psa vykartáčujte. Teplotu vody nastavte přibližně podle teploty psa, čili 38-40 stupňů. Psa je lépe polévat vodou z nějaké menší nádobky. Sprchy se totiž může bát. Na očistu použijte speciální šampony pro psy. Lidské šampony nikoliv, mohou kůži psa podráždit.

Po důkladném vymytí šampónu můžete použít kondicionér pro psy, který lze nechat na srsti chvíli působit. Poté opět umyjte, následuje sušení. Použít můžete teplý, ne však horký vzduch, případně obyčejný ručník.

U sušení je dobré srst pročesávat. Bude se tak více lesknout. Při vlastním mytí dávejte velký pozor na to, aby se voda nedostala do uší. Pokud k tomu dojde, hned po koupeli uši vytřete a můžete je také ošetřit speciálním prostředkem.

Bazén ocení malí i velcí psi

A co následná péče o vykoupaného psa?

Aby nebylo nutné psa koupat příliš často, můžete jeho srst příležitostně omývat vlhkým hadříkem. Jestliže pes zapáchá více, můžeme mu srst otřít hadříkem namočeným v octové vodě. Ale pozor, v octové vodě psa nekoupejte. V zimě často postačí srst psa vytřít čerstvě napadeným sněhem a poté vytřít ručníkem do sucha.

Co dělat, když máte doma psího vodomila a není v blízkosti potok či říčka? Určitě nejeden pejsek a majitel psa ocení v teplém počasí speciální bazény pro psy.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu