Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak často krmit akvarijní rybičky?

Jak často tedy krmit rybičky a v jakém množství?

Odpověď není nikterak složitá. Tak jako u jiných zvířat, záleží i u rybiček na jejich věku. Domů si většinou donesete mladé rybičky, které je dobré krmit dvakrát denně. Posléze přejdete na jednodenní krmení.

V teplých letních dnech neuděláte chybu, když rybičky nakrmíte dvakrát denně. V této době roste teplota vody v akváriu a rybičkám se zrychluje metabolismus. Množství záleží zcela na vás a vašich rybičkách. Odhadnete ho trpělivým pozorováním při krmení.

Vždy začněte malými dávkami. A v případě nutnosti, kdy rybičky stále hledají potravu, dávky zvyšte. Většinu potravy by měly ryby sníst do pěti minut. Pokud se stane, že krmnou dávku přeženete, zbylé krmivo odstraňte síťkou. Zbytky stravy totiž zbytečně znečišťují vodu.

granulky pro tropické rybičky

Jak krmit akvarijní rybičky, když na ně nemáte čas denně?

Nemusíte se bát, že v době vaší kratší nepřítomnosti budou rybičky trpět. Občasný půst jim nijak neuškodí. Pokud však odjíždíte na delší dobu, můžete do akvária pořídit automatické krmítko. Anebo speciální, do bloků slisované krmivo, které se postupně samo uvolňuje.

Jaký druh krmiva zvolit?

Dnešní trh nabízí velké množství krmení pro akvarijní rybičky. Na výběr jsou tabletová krmiva, která rybky postupně uždibují, vločkové krmení, které se vybírá podle velikosti rybek, či živé krmení, které rybky milují. 

Do jídelníčku můžete zařadit i rostlinné krmivo, jako například listy špenátu, salátu, kousky okurku, cukety, mrkve dýně… Aby zelenina neplavala na vodní hladině, můžete ji před krmením přelít horkou vodou nebo zatížit na dně akvária kameny.  

A co rybičky v jezírku?

U rybiček v jezírku řiďte krmení podle teploty vody a druhu ryb. Jestliže teplota vody dosahuje 10 -15 stupňů, postačí ryby nakrmit jednou až dvakrát týdně.  Nad 15 stupňů krmte ryby každý den. Výběr správného krmení pro rybičky v jezírku záleží na jejich druhu.

Něco do rybníčku

Jestliže máte v jezírku více druhů, každý by měl dostat svůj druh krmiva. Také zde platí zásada, že raději krmíme v menších dávkách, aby ryby stihly krmivo sníst a zbytky neznečišťovaly vodu. Při několikadenní nepřítomnosti si ryby snadno poradí a potravu si najdou. Na jaře a na podzim můžete stravu jezírkových rybiček obohatit vitamínovými komplexy.

Při krmení si dávejte velký pozor, aby nedocházelo k překrmování rybiček. I u těchto živočichů může nastat problém s obezitou. Je tedy dobré, aby rybky krmil jen jeden člověk, případně aby krmení koordinoval. Pestrý jídelníček zajistí delší život našich vodních krasavců.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu