Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Správný postup při vybírání obojku pro psa

Hned na začátku je důležité uvědomit si, že obojek není jen estetickým a identifikačním doplňkem, ale hlavně nástrojem na ovládání a kontrolu našeho psa. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství obojků, proto si s jejich výběrem nepospíchejte.

Druhy obojků podle zvoleného materiálu

V první řadě se zaměřujeme na správný výběr materiálu, ze kterého je obojek vyroben. Nabízí se zde obojky kožené, textilní a kovové. Textilní obojky mají tu výhodu, že jsou poměrně lehké a finančně méně náročné než další dvě zmíněné varianty. Jejich životnost je však nižší.

Oproti tomu kožené obojky pro psy jsou velmi odolné, pevné, avšak těžší a finančně náročnější. Při správné péči vám však tento obojek vydrží dlouhá léta. Třetí variantou jsou obojky kovové, nejčastěji jako řetízkové obojky pro psy. Tyto obojky jsou vhodné pro krátkosrsté psy, jimž se srst do obojku nezamotává. Nevýhodou je jejich vyšší hmotnost a možnost korodování kovového materiálu. Ochranná vrstva, například zinek, která má korozi bránit, se totiž dříve nebo později setře.

Kožené obojky jsou oblíbené

Speciální obojky

Mezi speciální obojky řadíme reflexní obojky pro psy, které plní funkci hlavně bezpečnostní, dále protištěkací obojky pomáhající nadměrnému štěkání psa,  antiparazitní obojky pro psy určené pro boj s blechami a klíšťaty, a také obojky s GPS lokací.

Mnoho majitelů volí obojky speciálně určené pro výcvik psa. Do této kategorie lze zařadit obojky stahovací a polostahovací. U polostahovacího obojku je, na rozdíl od stahovacího, zarážka, která brání úplnému utažení obojku kolem krku psa. Tyto obojky jsou většinou kovové nebo v kombinaci s kůží.

Pro snadný boj s parazity

Jak vybrat ten správný obojek pro psa?

Pokud již máte vybraný materiál i účel, pro který bude obojek využíván, nastává otázka, jak dlouhý a široký obojek zvolit. Pes by neměl mít obojek příliš utažený, ale ani příliš volný. Obvod krku můžeme změřit krejčovským metrem, kdy ponecháváme vůli na dva prsty.

Všeobecně platí pravidlo, že by psa obojek neměl škrtit, ovšem ani by jej neměl pes samovolně přetáhnout přes hlavu. Co se týče výběru správné šířky obojku, bereme v úvahu hmotnost, délku krku psa a danou rasu. Čím menší psi, tím mohou mít obojek užší. Příliš úzký obojek se však může do krku psa zařezávat a pes se pak bude cítit nekomfortně.

Na závěr se pak již jen rozhodujeme, která barva bude s naším čtyřnohým mazlíčkem nejlépe ladit.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu