Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Zajímá vás jak vycvičit dospělého psa?

U dospělého psa však musíme navíc počítat s tím, že samotný výcvik bude trvat déle. Proto je velmi důležitá naše trpělivost a důslednost. Chybu neuděláme, když se svým pejskem navštívíme cvičák, kde nám jistě ochotně ukážou, jak naučit psa poslušnosti a které výcvikové pomůcky pro psy použít.

Jak začít?

Většina psů má ráda různé druhy pamlsků. Proto si dopředu pořiďte jejich zásobu. Za každý správně provedený úkon psa odměňte. S množstvím to však nepřehánějte. Na výcvik si pro začátek vyberte vhodné místo bez rušivých elementů. Počáteční trénink by neměl být moc dlouhý, aby pes udržel patřičnou pozornost. Vlastní povely pro psa by měly být jasné, jednotné a důsledné. Trpělivost byste neměli ztratit ani tehdy, když pes zlobí a odmítá plnit vaše příkazy. Jednoznačně platí, že výcvik by měl vaše čtyřnohého kamaráda i vás bavit.

Pamlskovník

Speciální výcvikové pomůcky

Mnoho majitelů používá v dnešní době na cvičení se psy tzv. klikr. Jde o mechanické zařízení, které po správném vykonání povelu vydá charakteristické cvaknutí, po němž by měla následovat odměna. Pes si správné chování s cvaknutím klikru a následnou odměnou spojí. K odměňování vám může dobře posloužit pamlskovník pro psy.

Jednou ze speciálních doplňkových výcvikových pomůcek může být i elektronický výcvikový obojek pro psy. Elektronický výcvikový obojek funguje na zcela opačném principu než klikr. Tento obojek upozorní psa na nežádoucí chování pomocí zvuku, vibrace nebo elektrického impulsu. Elektronické obojky mají své odpůrce i příznivce. Je pravda, že při nesprávném používání může elektrický impuls psa bolet, na straně druhé může jít při správném používání o účinnější metodu výcviku než tahání za vodítko či jiný „trest“.

Další velmi diskutovanou metodou výcviku psa je používání škrtících či ostnatých obojků, které se řadí mezi další výcvikové obojky pro psy. Jejich nesprávným používáním můžete psovi způsobit nejen bolest, ale i trvalé následky na jeho krku. Úkolem těchto obojků je napravit chování psa strachem z bolesti, mnohdy však mají efekt opačný a pes se stává agresivním.

postroj pro psa

Speciální pomůckou při odnaučování tahání psa na vodítku se mohou stát také postroje pro psy. Nemusíte používat slovního nátlaku či stahovacích obojků. Mírným tlakem na vodítko natočíte psa směrem, kterým potřebujete, a to bez toho, že byste mu způsobili zdravotní komplikace nesprávným tlakem na obojek.

Ptáte se, jak ještě jinak naučit psa povely?

Pozitivní výcvik je hra, kterou ocení nejen váš pes. Mnoho zábavy si užijete i tehdy, když k odměňování a opakování povelů použijete speciální interaktivní hračky pro psy. Při hraní psa s hračkou samovolně z hračky vypadávají pamlsky.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu