Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Zajímáte se, jak často krmit psa?

Jak je to se správnými termíny pro krmení psa?

Když krmíme psa, nezabýváme se pouze tím, „Jak vybrat kvalitní krmivo pro psy“, ale také správným dávkováním tohoto krmiva. Obecně platí, že štěňata po odstavení kojení krmíme 4 – 6krát denně. Postupně počet denních dávek snižujeme.

U dospělých psů se v názoru na počet krmných dávek rozdělují chovatelé na dva tábory. Někteří zastávají názor, že psa postačí krmit jedenkrát denně, jiní preferují krmení 2krát denně, a to ráno a večer, kdy ranní dávka obsahuje přibližně 60% denní krmné dávky. Záleží jen na vás a hlavně na vašem psovi, která varianta vám bude více vyhovovat.

Psí seniory krmíme v menších porcích opět častěji, a to 2-3krát denně. Stejně tak březí a kojící feny. Po samotném krmení by měl vždy nastat 1-2hodinový klid bez divokých her, aby pes stravu dobře strávil a aby nedocházelo k torzi žaludku.

Dávkovač krmiva

Jak velkou dávku krmiva dávat psovi?

Množství krmné dávky pro psy opět záleží na velikosti a stáří našeho psa a zvoleném druhu krmení. Pokud krmíme granulemi, nalezneme veškeré potřebné informace na obalu námi zvolených granulí. A nezapomínejme si přečíst návod, když změníme výrobce nebo typ granulí.

U krmení syrovou stravou množství spíše odhadujeme. Vždy však tak, aby byl zachován správný poměr minerálů a výživových látek. Abychom předešli různým zdravotním komplikacím, mezi které se nejčastěji řadí obezita psa, nenecháváme celodenně plné misky.  V tomto nám může dopomoci dávkovač krmiva pro psy. Ten si můžeme nastavit na dávkování granulí pro psy nebo pro polovlhká krmiva podle toho, jak náš pes právě potřebuje.

Jak dávkovat krmení u syrové stravy?

Denní dávka krmiva pro psy může vycházet z jednoduchého pravidla, které vychází z výpočtu, kdy na 10kg hmotnosti psa dáváme 100g krmiva. Toto pravidlo platí pro psa dospělého a zdravého. Psům se specifickými potřebami musíme dávky krmení pro psy upravit.

Co dělat, když pes odmítá stravu?

Nejdříve musíme zjistit důvody, a těch je několik.  Mnohdy je náš pejsek jen obyčejně mlsný. Poznáme to tak, že pes sežere z každého nabízeného balení jen pár misek a až následně krmení odmítá. Než vykoupíme celý obchod při honbě za tím nejlepším krmením pro našeho mazlíčka, můžeme vyzkoušet vzorky, které většina firem nabízí. Někdy pomůže krmivo pokapat lososovým olejem, který psům velmi voní.

Lososový olej

Pokud náš pejsek jedl doposud normálně a problém s příjmem potravy se objevil z ničeho nic, nezměnili jsme prostředí nebo pes není bezprostředně po vakcinaci, je na vině většinou nějaký zdravotní problém - od zánětu dásní, přes trávící obtíže až po psychické problémy s příjmem potravy, obdobně jako u lidí. Nasnadě je v tomto případě kontaktovat veterinárního lékaře.

 

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu