Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Ptáte se, jak naučit kočku na záchod?

Kam umístit toaletu pro kočky?

Kočičí záchod by měl být umístěn tam, kde bude mít kočka klid při vykonávání své potřeby. Rušná místa, jako je například kuchyň, nebudou ta pravá. Ideálním místem může být koupelna nebo tmavší koutek v chodbě. Také prostor v blízkosti krmení není ideální - na kočku působí rušivě.

Jak vybrat záchod pro kočky?

Na trhu se můžeme setkat s otevřenou a uzavřenou variantu kočičího záchodu. Otevřená varianta je cenově dostupnější, avšak náročnější na udržení pořádku. Kočka si výkaly ráda zahrabává, proto pak můžeme nacházet rozházené stelivo všude kolem. Problémem může být i zápach při nedostatečném čištění. Na druhou stranu ale na začátcích seznamování se záchodem ihned vidíme, jestli kočka potřebu vykonala či nikoliv.

Uzavřené varianty jsou vhodné do obydlených prostor. Jejich údržba je jednodušší. Také jsou vybavené protizápachovými filtry, což v domácnosti jistě oceníte. Nevýhodou je samozřejmě jejich vyšší cena.

Uzavřený záchod

Ať již zvolíte jakoukoliv variantu, vždy dbejte na to, aby byl záchod pro kočky dostatečně velký. Přirozená čistotnost nedovolí kočce šlapat v jejích exkrementech. Kočka pak takové místo přestane navštěvovat.

Jak začít se samotným učením?

Ve většině případů stačí kočce záchod jen ukázat a ona na ono místo sama vykoná potřebu. Ze začátku můžeme přenést do této toalety dřevěnou podestýlku pro kočky, na kterou je zvyklá z předchozího bydliště. Poté nepodceňujeme výběr vhodného steliva, které bude kočce vyhovovat.

Pokud tomu tak není a kočka stále vykonává potřebu jinde, posbíráme její výkaly, přeneseme je do její nové toalety a kočce místo ukážeme. Jestliže se nezadaří ani na druhý pokus, postup opakujeme. Kočku nijak nestresujeme, aby si toto místo nespojila s nepříjemnými pocity. Trpělivost se záhy vyplatí.

Stelivo

Pokud nám kočka vzdoruje a my jsme bezradní, jak odnaučit kočku chodit na záchod jinam než má, opět zkontrolujeme umístění dostatečně velké toalety na bezpečném klidném místě. A nezapomínáme na čisté stelivo. Jestliže je vše tak, jak má být, a kočka stále odmítá použití záchodu, může mít toto místo spojené s nějakým nepříjemným zážitkem. V tuto chvíli zkusíme postavit záchod na jiné místo a situaci s učením trpělivě opakovat.

Mnoho majitelů koček se ptá, jak často chodí kočka na záchod a jak často tuto toaletu čistit. Malá koťátka nechodí na toaletu vůbec. Jsou olízána matkou. Postupně začínají chodit jedenkrát denně. Zdravá dospělá kočka vykonává potřebu v průměru 5krát denně. Záleží však na věku, pohlaví a zdravotním stavu kočky.

Jak často čistit kočičí záchod?

Denně. A no, opravdu kočičí toaletu musíme čistit často. V opačném případě se totiž může stát, že kočka na záchod nevkročí a bude kálet kdekoliv jinde.  Každý den proto plastovou lopatkou posbíráme výkaly a hrudky moči. Jednou týdně pak vyměníme komplet celé stelivo a záchod umyjeme. Jakmile začneme dodržovat tato pravidla, bude spokojená nejen naše kočička.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu