Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Nevíte jak přidělat bidýlka do voliéry? Poradíme!

Již samotný výběr správného bidýlka je velice důležitý. Špatně zvolený typ či velikost může vést ke špatnému úchopu a vyústit ve zdravotní komplikace, jako jsou různá poranění či otlaky končetin. Při výběru tedy nedbáme jen na estetickou stránku, ale také na funkčnost.

Výběr bidýlka

Ať už vybíráme bidýlko do voliéry nebo nám bude zdobit klec pro andulku, zaměřujeme se na správné umístění v ptačím obydlí, odpovídající velikost bidla a materiál.

Co se týče materiálu, každý pták ocení přírodní větve, které mu slouží k okusu a broušení zobáku. Aranžmá těchto větví a přírodních bidel je zcela na nás a naší kreativitě. Vybíráme však větve stromů, které nebyly nikterak chemicky ošetřeny nebo pošpiněny trusem jiných ptáků.

houpačka

Oproti tomu plastová bidýlka pro papoušky bývají většinou součástí zakoupených klecí. Tato bidýlka ptákům často kloužou a jejich velikost není v mnoha případech ideální. Proto je lepší nahradit je klasickými větvemi. Někteří majitelé papoušků používají jako bidýlka různé neopracované dřevěné hranoly nebo násady od smetáků. Tyto materiály taktéž nejsou příliš vhodné.

Na trhu existují i specifická brusná bidla, která jsou speciálně navržena na broušení ptačích drápků. Tato bidla by však měla být využívána jen občas. Pták by na nich neměl trávit většinu dne. Dáváme je tedy tam, kde pták nespí. Nejlépe k misce se žrádlem, kde pták tráví jen omezenou dobu. Velikost tohoto bidýlka by měla být volena tak, aby se drápky dotýkaly bidýlka. Tehdy dochází k jejich správnému obrušování.

Velikost voleného bidýlka či větve by neměla být upozaděna. Příliš malé bidýlko může způsobit, že si pták při obejmutí bidýlka poškrábe nožku vlastními drápky. Naopak, když bude bidlo příliš velké, může docházet k otlakům.

Jak tedy poznat, že je velikost správná? Obecně tady platí pravidlo, že by nožka ptáka měla obepínat bidlo přibližně ze dvou třetin.

houpačka

Kam s ním?

Velikost, tvar i materiál máme vybrané. Nastává otázka, kam s ním. Bidýlka umisťujeme tak, aby nebyla blízko zdí, či pevných částí klece či voliéry, jelikož by mohlo u ptáka dojít k poškození ocasního peří. Brusná bidýlka zase aranžujeme do míst, kde pták nespí.

Přírodní větve můžeme rozmístit ve voliéře jakkoliv. Papoušci však rádi nocují na vyšších místech, proto ta nejlepší bidla správné velikosti umisťujeme do nejvyšších pater voliéry či klece. Bidýlka také nedáváme těsně nad misky s vodou či žrádlem, aby si pták neznečišťoval potravu trusem.

Aby nám papoušek bidýlka neničil a my nemuseli každou chvíli vybírat nová, je potřeba je dostatečně zabavit jinými předměty. Proto by nám ve voliéře neměla chybět různá zrcátka, sépiové kosti nebo oblíbená houpačka pro papoušky.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu