Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Už máte průlez a dvířka pro psa?

Zejména podle velikosti!

Abyste vybrali ta správná dvířka, je důležité zkombinovat několik faktorů. Nejdůležitějším z nich je velikost zvířete. Průchozí dvířka pro psa i kočku by měla být velká tak, aby velikost pohyblivé části dveří odpovídala velikosti zvířete v kohoutku.

Pokud jsou pes či kočka teprve ve vývinu, počítáme s dostatečnou rezervou pro růst do dospělé velikosti. Většinou pak připočteme k velikosti psa či kočky v kohoutku 5cm,aby byl pro ně průlez co nejpohodlnější.

A dále podle materiálu dveří

Dvířka pro kočky a průlezy pro psa vybíráme s ohledem na to, do jakých dveří budou instalovány. Vybírat pak můžeme z různých typů určených přímo do dřevěných či plastových dveří nebo dokonce i do skleněných výplní dveří či přímo do zdi.

Pro kočku

Do dřevěných či plastových dveří zabudujete tyto průlezy snadno sami. Většinou jsou rámy vyrobeny z hliníku nebo plastu s imitací dřeva. Na zabudování do skleněných výplní či zdí je lépe pozvat odborníky. U skleněných výplní se dvířka zabudovávají do plastové desky, u zdí jsou potřeba drobné stavební úpravy v podobě vybudování tunelu nebo výklenku.

Pokud se do instalace pustíme sami, musíme si dát pozor na správné umístění, které se odvíjí od délky nohou našeho psa či kočky. Snadněji se vám budou dvířka montovat do dveří hladkých, u kazetových dveří je již montáž náročnější.

Ještě musíte zvážit typ dvířek

Při výběru správných dvířek hraje nemalou úlohu i jejich typ. Velice oblíbená jsou dvířka pro psy na čip, která reagují na čip vašeho psa či kočky umístěného pod kůží nebo v obojku, takže se nestane, že by k vám do domu vnikl cizí návštěvník.

Mezi levnější varianty patří dvířka manuální či na magnet. Magnet je umístěn ve spodní části rámu, který doléhá na kousek kovu umístěného ve výkyvné části dvířek. Zabraňuje tak pootevírání dvířek v průvanu. Neklade však velký odpor při průlezu zvířete, a proto si s tímto systémem  poradí i ti nejmenší.

Velice moderní variantou jsou bezesporu Infra-red dvířka, která reagují na speciální infra-red klíč, který má zvíře na obojku na krku.

Kvalita především

Jestliže si dáme tu prácí a výběr nepodceníme, můžeme si být jisti, že kvalitní dvířka pro psa do dveří budou dobře izolovat a nepustí žádného nezvaného hosta. Dvířka bývají vybavena bezpečnostním zámkem, kterým lze průlez v případě potřeby zamknout.

S dvojitým flapem

Mnohé dveřní systémy jsou také vybaveny štětinkami, které zajistí tichý průlez zvířete do našeho obydlí. Příkladem dobře izolujících dvířek jsou dvířka Petsafe Extreme Weather. Mají dvojitý flap a ještě i zateplení. Jde o nový model, který si mezi chovateli již získal velkou oblibu.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu