Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak naučit psa přivolání na slovo

Nácvik povelu

S nácvikem správného povelu začínáme hned, jak si psa přivedeme domů. Pokud začínáme cvičit štěně, máme lepší výchozí pozici, jelikož suplujeme matku fenu a štěně si k nám od začátku vytváří citovou vazbu. Se starším psem budeme mít učení složitější, ale ne nemožné. Více se můžete dočíst v článku Jak vycvičit dospělého psa.

Nácvik povelu provádíme ze začátku v domácím prostředí, kde se snažíme eliminovat co nejvíce rušivých podnětů, které by štěně mohly zaujmout. Povel volíme jasný a stále stejný. Před povelem psa oslovíme, aby věděl, že se povel týká právě jeho. Povel opakujeme jen jednou. Pes musí vždycky po uposlechnutí rozkazu poznat, že se mu uposlechnout vyplatilo.

pamlsky jako dobrá motivace

Proto by splnění rozkazu mělo být řádně odměněno slovní pochvalou a ze začátku i nějakými pamlsky pro psy. Pokud pes nepřijde na zavolání, buďte důslední, klidní a trpělivý. Vždy trvejte na splnění povelu. Z počátku nácviku se však může stát, že si pro psa budete muset dojít.

Chyby ve výcviku přivolání

Jednou z nejčastějších chyb, které člověk při výcviku dělá, je, že po uposlechnutí rozkazu připne psa na vodítko. V této chvíli pes není odměněn, ale potrestán. Po přivolání nezapomeňte použít odměnu, kterou může být i slovo „volno“ a následný volný pohyb.

Nemalou chybou je fyzický trest za to, když pes nepřijde hned napoprvé. Zvíře vnímá situaci tak, že poslechl a stejně následoval trest. Povel si pak spojí s trestem a přestane poslouchat úplně. Velkou chybou je bezesporu i nedůslednost pána. Pes nedůslednosti začne velice brzy zneužívat.

Metody výcviku

Pokud ve vás má váš pes důvěru, bude se učit s radostí formou hry. Nejen malé děti, ale i štěně bude mít rádo hru Na schovávanou, kdy po použití povelu přivolání utíkáme opačným směrem, než se nachází štěně. Můžete se při té příležitosti i schovat. Takto naučíte pejska, aby si vás více hlídal a při každé takové „schovce“ za vámi bude spěchat. Po setkání by měla následovat odměna.

K výcviku pomáhají i jiné pomůcky

Jestliže pejsek stále neposlouchá a vy už nevíte, jak na výcvik psa, můžete použít různých pomůcek, například klikr na výcvik psa či jiná zařízení pro výcvik psů. Výcvik psa s klikrem je založen na pozitivní motivaci psa, kdy pes uslyší kliknutí klikrem ve chvíli, kdy udělá dobře dané povely. Z ostatních pomůcek na učení povelů určitě stojí za zmínku ultrazvukový trenér pro psy, který při zmáčknutí tlačítka vysílá ultrazvukové vlny.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu