Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak vybrat vybavení do akvária

Při výběru akvária se řídíme velikostí prostoru a našimi finančními možnostmi. Vždy neplatí, že menší akvárium nám zaručí méně práce. Akvarističtí začátečníci mohou volit z mnoha setů, které již obsahují příslušné osvětlení a filtraci. Není však nad to sestavit si své živé divadlo sami. Nevýhodou jsou samozřejmě i vyšší náklady.

Druhy akvárií

Na trhu existuje velké množství různých akvárií. Mezi nejkvalitnější patří skleněná akvária bez rámu lepená k sobě silikonovým kaučukem, jež jsou vhodná pro sladkou i slanou vodu. Oproti tomu skleněná akvária s kovovým rámem se na slanou vodu nedoporučují, jelikož podléhají korozi. Další volbou se mohou stát plastová akvária. Zde však tlakem vody může docházet k deformaci plexiskla.

nezbytné topítko

Co má správné akvárium obsahovat?

Po výběru správné velikosti a druhu akvária nastává čas na výběr správného vybavení. Osvětlení akvária jsme se věnovali v textu Jaké osvětlení do akvária. Neméně důležitý je výběr správného topítka do akvária. Topná tělesa jsou vybavena termostatem, na kterém jednoduše nastavíte požadovanou teplotu. Výběr správného topného tělesa závisí na velikosti nádrže.

Každé akvárium by mělo obsahovat také teploměr, kterým teplotu vody kontrolujeme. Neméně důležitou součástí každého akvária je výběr správného filtru, jenž nám zaručí dlouhotrvající kvalitu a čistotu vody. Oblíbenými se stávají hlavně filtry venkovní, které jsou snadno dostupné na čištění a neruší život ve vodě. Malými, avšak důležitými pomocníky jsou také síťka, zvon na odkalování nečistot ze dna akvária a stěrka na řasy.

A jak vybavit akvárium, aby se v něm rybičky cítily dobře?

Ještě před napuštěním nádrže musíme její zadní stranu zakrýt, jelikož se rybičky necítí komfortně v otevřeném prostoru. Mnoho akvaristů tenhle problém řeší natřením zadní části akvária modrou barvou nebo nalepením tapety s obrázky vodních rostlin. K dostání jsou i různé 3D panely s dekoracemi, které se dávají přímo do vody, k zadní stěně.

Dekorace

Na dno akvária nasypeme vrstvu maximálně 10 cm štěrkového písku v zadní části o hrubosti 2-5 mm. Písek před použitím řádně propereme. Dekorace do akvária jsou již zcela na vaší fantazii. Použít můžete různé kamínky do akvária, keramické výrobky, živé i umělé rostliny do akvária, břidlici, větve, kořeny.

Vše, co si přineseme domů z přírody, důkladně propereme. Kořeny a větve vykartáčujeme. Větve zakoupené v obchodech jsou většinou z tvrdého tropického dřeva. Pokud dáme do akvária větve či kořeny z dřeva měkkého, dojde brzy k jeho hnití.

Nakonec nezbývá než opatrně pomalu napustit vlažnou vodu, zapnout filtr a topítko, nechat vodu odstát, zasadit rostlinky a pořídit si své nové společníky.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu