Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Poradíme jak založit akvárium

Výběr nádrže a technického zázemí

Investici do kvalitní nádrže postupem času velmi oceníte. Vybírat můžete z různých velikostí, druhů a sestav. Vždy však nesmíte opomenout na výběr správné technické stránky. Každé akvárium musí mít kvalitní akvarijní osvětlení a filtraci. Jaké osvětlení do akvária zvolíte, je již na vás. Vždy však myslete na to, že správné osvětlení je potřeba pro zdravý růst akvarijních rostlin.

Osvětlení do akvária

Neméně důležitá je filtrace vody. Velké oblibě se těší filtry venkovní, které jsou lépe dostupné a snáze se čistí. Správný filtr akvárium opečovává dostatečně, pokud má vhodný výkon i filtrační objem. Nemělo by však docházet k čeření hladiny, jež způsobuje nadměrný růst řas a škodí rostlinám.

Správná teplota vody v akváriu je neméně důležitá. Ve vybavení akvária proto oceníme hlavně pro obyvatele z tropických krajů topítko, které nám zaručí stálou teplotu vody. Teplota vody v akváriu s tropickými rybami by se měla pohybovat kolem 25 stupňů.

Čištění akvária

Každé akvárium je potřeba jednou za čas pořádně vyčistit. Jak často čistit akvárium je otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Někteří zastávají názor, že by se mělo čistit jednou týdně, ale chybou nebude ani jednou za 14 dnů.

A jak vyčistit akvárium, aby výsledek byl co nejlepší? Čištění může probíhat i za přítomnosti rybiček, ale abychom ryby zbytečně nestresovali, je lepší je na dobu čištění přemístit do jiné nádoby s den odstátou vodou. Síťka do akvária nám umožní bezproblémový odchyt. Po přemístění rybiček vytahujeme pomalu z akvária všechny dekorace a topné těleso.

Snažíme se, abychom co nejméně rozvířili hladinu vody. Řasy zachycené na rostlinách můžeme opatrně stáhnout konečky prstů. Sklo čistíme magnetickou stěrkou. Zkušenější mohou použít žiletkové škrabky. Poté použijeme akvarijní odkalovače. Ty nám pročistí písek a kamínky na dně akvária. Běžně odkalujeme asi 1/3 vody.

 

Vzduchování do akvária

Akvárium po nemoci? Pozor na postup čištění!

Pokud čistíme akvárium po nemoci, musíme vyměnit vodu celou. Vodu doplňujeme odstátou na pokojovou teplotu. Doporučuje se v této chvíli použití chemie do akvária. Poté vracíme dekorace, vzduchování do akvária a samotné rybičky. Abychom zabránili zanesení různých infekcí do akvária, nepoužíváme dekorace z volné přírody anebo takové, které důsledně vyvaříme ve slané vodě.

Problémy přetrvávají?

Už víte, jak se starat o akvárium, jak filtrovat akvárium, jak jej čistit, jaké použít vzduchování pro ryby, jak vybavit akvárium (odkaz), načerpali jste mnohé inspirace ohledně dekorace do akvária, a přesto stále dochází k tomu, že se rostlinkám v akváriu nedaří a odumírají?

Každý akvarista se vás v tuto chvíli zeptá, jestli víte, jaké ph vody v akváriu máte a jaké potřebujete mít. Ryby z různých koutů světa potřebují různé hodnoty ph vody. Před koupí je tedy dobré prověřit, co náš nový mazlíček potřebuje. Ph vody ověřujeme pomocí různých testrů a měřáků. Ph snižujeme různými substráty nebo písky, zvyšujeme také speciálními přípravky nebo pískem korálovým.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu