Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Už víte jak vybrat tašku na psy?

Jak vybrat správný typ a velikost tašky na psy?

Batohy a přepravky pro psy jsou vyráběny v různých stylech, barvách, velikostech, za použití různých materiálů. Vždy se snažíme vybírat s ohledem na pohodlí a bezpečnost našeho pejska, posléze teprve posuzujeme venkovní design. Pes by měl mít dostatek místa se v tašce či přepravce otočit a postavit. Přepravka pro psy by měla být ideálně o cirka polovinu delší než je náš pes.

Přepravka pro psa

Přepravní taška pro psy  je vyrobena z jiných materiálů a měří se podle toho, jestli se jedná o tašku uzavřenou nebo o tašku s otvorem pro hlavu psa. Délku vybíráme podle délky psa od čumáku po ocas. Výška uzavřené tašky je měřena v sedě od vrcholu hlavy pod nohy zvířete.

Materiál hraje velkou roli

Důležitým faktorem je také správný výběr materiálu. Nejlepšími materiály jsou silná plátna, která jsou dobře pratelná a udrží i moč. Některé tašky mají zpevněná dna, jejichž výhodou je schopnost zabránit deformování páteře psa.

Mnohdy se stane, že pes zvrací v autě, a v těchto případech je správný výběr materiálu nedocenitelný, měl by mít i možnost výměny potahu zpevněného dna, případně přemýšlejte nad výstelkou. Každý přepravní box pro psa by měl být také dobře větratelný.

Taška pro psa

Co nesmí chybět

Každá taška či batoh musí obsahovat poutko pro přichycení vodítka, aby pes z tašky samovolně nevyskakoval. Pes v autě zase ocení přepravku s úchytem na misku s vodou. Boční kapsy oceníte na uschování drobností pro cestování s vaším mazlíčkem.

Pes v autě

Přeprava pro psy v autě podléhá platným předpisům. Za nedodržení může být stanovena pokuta do výše dvou tisíc korun. Povinností řidiče dle platného zákona je zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče i další přepravované osoby.

Volně pobíhající pes v autě může velmi snadno způsobit autonehodu, při níž se jeho hmotnost po nárazu zněkolikanásobí. Pes v autě však může být zabezpečen speciálním postrojem, na který se připne pás. Pokud převážíme psa v kufru a nevyužijeme speciální přepravky, můžeme zvolit ochranu pomocí sítě či mříže, zvláště když převážíme větší plemena.

Specialitou na přepravu psů se stávají speciální vozíky, které využijete pro přepravu větších plemen a více psů najednou. Výhodou je čistý automobil, nevýhodou vysoká cena. Pes v autě předpisy nedodrží, to je na vás. Myslete na to, že jde jak o bezpečnost zvířete, tak vás a hlavně ostatních účastníků provozu.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu