Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Poradíme jak odnaučit psa tahat na vodítku

Jak na to?

Základem odnaučení situace, kdy pes táhne na vodítku je správná komunikace mezi psem a jeho pánem. Nikdy na psa nekřičte a neškubejte zběsile obojkem. Psa nejdříve oslovte, aby zpozorněl.    Dávejte jasné, krátké a stále stejné povely. Vhodnými slovy jsou Ne! Nesmíš! Pomalu! Při vyslovení povelu lehce zatáhněte za vodítko.

Jestliže pes nereaguje, naučte ho, že každé zatáhnutí pro něj bude znamenat zastavení nebo cestu zpět. Mějte trpělivost. S největší pravděpodobností budete muset povel opakovat několikrát, než pes pochopí, co po něm chcete. V neposlední řadě chvalte a odměňujte. Nic psa nepotěší víc, než vaše uznání a laskomina za splnění úkolu.

Chcete odnaučit tahání dospělého psa? Podívejte se také jak vycvičit dospělého psa. Zde najdete základní informace, jak se do toho pustit správně.

postroj pro psa

Malí velcí pomocníci

Při výcviku si můžeme dopomoci různými pomůckami. Ať už použijete speciální stahovací nebo elektrické obojky a vodítka pro psy určená na výcvik nebo postroje pro psy, vždy dbejte na to, aby psa daný výrobek netlačil a neškrtil. Podívejte se také jak vybrat vodítka pro psy.

Postroje fungují na principu tlaku v oblasti hrudníku nebo lopatek při tahu psa. Postroj je šetrný ke krku psa a k páteři. Pokud máme pro pejska jen obojek, vždy dbáme na to, aby byl pohodlný a široký. U psa ve výcviku nebo pro divoké štěně je úzký obojek zcela nevhodný, neboť se rád zařezává a může tak způsobit zvířeti zranění.

 Velice oblíbenou výcvikovou pomůckou se stávají v neposlední řadě ohlávky pro psy, které se nasadí psovi na hlavu a při tahu přitáhnou zvířeti hlavu ke krku. Na ohlávku pes reaguje velice dobře a poměrně rychle se s ní učí při chůzi netáhnout. Ale pozor, při výcviku může častěji dojít k poškození krční páteře.

ohlávka pro psy

Chyby při učení

Pes vždy reaguje na svého pána. Pokud tedy uděláte chybu, nemůžete se divit, že váš čtyřnohý kamarád neposlouchá. Ať už je pes bez vodítka nebo jej máte přivázaného, vždy vás musí poslechnout.

Největší chybou je, když při každém zatáhnutí povolí majitel psa vodítko. Tím dá psovi jasný signál, že tahání je dobré a každým tahem získá zvíře další prostor pro pohyb. Když už musí být pes na vodítku, mělo by být vodítko správně prověšené. Nepříliš vhodnými jsou pro tento výcvik samonavíjecí vodítka, která svou délkou ztěžují ovládání našeho psa.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu