Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Říkáte si, jak často a čím krmit andulky?

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina je důležitou součástí jídelníčku. Svou andulku krmte čerstvým ovocem a zeleninou každý den. Podávat je můžete jakkoliv upravené. Nasekané nebo i vcelku. Nesnědené ovoce či zeleninu vždy však po dvou hodinách z klece odstraňte, podléhá totiž rychle zkáze.

Vyhněte se syrovým fazolím, houbám, stonkům rajčat, rebarboře či jadérkám a peckám z ovoce, jež jsou pro ptáky toxické.

Obiloviny, semínka

Jídelníček své andulce můžete obměnit i namočenými obilovinami, tzv. měkkým krmivem. Krmítko pro andulky naplňte obilovinami, zalijte vodou, nechejte nabobtnat a poté přidejte oblíbené ovoce.

Mezi vhodná suchá semena můžeme zařadit oblíbené proso pro andulky, oves, rdesno ptačí a lesknice a slunečnice. Semínka by andulky měly mít k dispozici v krmítku neustále.

krmná směs

Vaječná směs

Andulky ocení i vařené vejce namíchané s tvrdým sýrem nebo mrkví či rozdrcenými listy kopřiv. Tato směs obsahuje potřebné bílkoviny, a jídelníček vašeho papouška jistě ozvláštní.

Vitamíny a minerály

Potrava pro andulky musí být bohatá na vitamíny a minerály. Mezi minerální doplňky stravy můžeme zařadit minerální kámen či sépiovou kost. Dobře poslouží i nadrcené skořápky uvařených vajec. Vitamíny doplňujeme ovocem a zeleninou či různými pamlsky se sušeným ovocem a ořechy. Vyhýbáme se však pamlskům lepených cukrem. Vhodnější je lepení medem.

Zelené krmení

Krmení pro andulky by mělo být bohaté i na čerstvou zeleň. Čerstvou trávu můžete natrhat kdekoliv tam, kde je poměrně čisté prostředí. Obzvláště mladé listy pampelišek nebo bezu ocení většina andulek. Trávy před umístěním do klece umyjeme vlažnou vodou. Do klece či voliéry můžeme přidat větvičky ovocných stromů, které papoušci rádi okusují a brousí si tak svůj zobák. Mohou nám posloužit i jako bidýlka. A jak přidělat bidýlka do voliéry? Mrkněte!

krmná směs

Voda

Voda je základem všeho. Andulce byste měli vodu měnit každý den. Někteří chovatelé vodu převařují, aby z ní unikl chlór. Voda by měla mít pokojovou teplotu. Příliš studená voda andulkám neprospívá.

Písek

Aby dobře pracoval trávící systém našeho malého společníka, necháváme v kleci k dispozici stále čerstvý písek. Andulky si malými zrníčky písku pomáhají v žaludku rozmělnit potravu.

A čemu se raději vyhnout? Aby byl váš malý společník pořád tak krásný a zdravý, vyhýbejte se potravinám, které žaludkům andulek nesvědčí. Jakákoliv lidská slaná a kořeněná jídla, káva, alkohol, čokoláda a tučné pokrmy andulce rozhodně dobře neudělají.

Andulky krmíme pestrou stravou každý den. Krmítka však nepřesypáváme, aby naše andulka za chvíli netrpěla obezitou. Pokud nejsou vyloupaná všechna zrníčka, s výměnou vyčkáme. I andulky mohou umět být mlsné a vybrat si z krmných směsí jen to, co jim nejvíc chutná.

Jak andulky krmit už víme a zbývá tedy ukázat jen jakou klec pro andulky pořídit, aby se měl náš opeřený kamarád co nejlépe.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu