Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak na výběr krmiva dle plemena psa?

O tom, jak vybrat kvalitní krmivo pro psy , jaké jsou nejkvalitnější granule pro psy a jak často krmit psa,  jsme již psali dříve. Teď se pojďme podívat na to, jaké granule potřebuje štěně či psí senior, a jestli je rozdíl v granulích například pro Jacka Russella či Německého ovčáka.

Výhody granulovaného krmiva

Kvalitní granule obsahují vše potřebné pro zdravý vývoj našeho psa. Jsou zdrojem vlákniny, potřebných živin, vitamínů a minerálů. Minimum vody zabraňuje tvorbě plísní, a tak se lépe dlouhodobě skladují. Mají vysokou energetickou hodnotu, a to i při malém objemu. Vybrat však ty nejlepší pro našeho mazlíčka není mnohdy jednoduchý úkol.

Výběr granulí podle věku a fyzické aktivity

Věk hraje při správném výběru velkou roli. Jiné výživové potřeby mají štěňata, jiné dospělí aktivní psi, březí feny, či psi senioři.

Granule pro štěňata

Granule pro štěňata se vyznačují vysokou nutriční hodnotou. Důležitá je také správná skladba vitamínů a minerálů pro správný růst. Na obalech jsou označeny jako Puppy nebo Junior. Správné dávkování udává výrobce na obalu granulí, a to podle stáří a velikosti plemene.

Granule pro dospělé psy mají na trhu velké zastoupení. Tady vybíráme podle toho, zda je náš pes aktivní či nikoliv, a též podle velikosti plemene. Granule jsou označené jako Adult.

Granule pro starší psy jsou označovány jako Senior. Obsahují méně tuku, aby byly pro psa lépe stravitelné a předešlo se problémům se zažíváním. Menší obsah tuku také zajistí, aby náš psí senior zbytečně nepřibýval na váze ani při úbytku aktivity. Tyto granule však mají obsahovat více vitamínů, minerálů a kloubní výživy.

granule pro starší psy

Výběr granulí podle velikosti

I když by se to zdálo zbytečné, je důležité při výběru granulí brát ohled i na velikost našeho psa. Malá plemena mají jiné požadavky než plemena velká.

Menší pejsci například potřebují ve stravě více energetických složek, aby byla zachována dobrá termoregulace. Granule jsou malé, aby si s nimi jejich jemné zuby poradily a psi se jimi nezadusili. Označení na obalech zní mini / small breed pro psy do 10kg.

Středně velké rasy mají zase zvýšené požadavky na omega 3 mastné kyseliny. Bojují však často s nadváhou, krmivo tedy vybíráme s ohledem na aktivitu psa. Označení, které na obalu hledáme, je medium breed pro psy do 25kg.

Velká a obří plemena často trpí na vady a nemoci kloubů, proto by jejich granule měly obsahovat vyšší procento vápníku, kolagen, glukosamin a chondroitin. Velikost granulí je velkým plemenům přizpůsobena. Příliš malá by jim vypadávala z čelistí. Označení je maxi / large breed pro psy od 26 do 44 kg, a mega /giant breed nad 45kg.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu