Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Co jsou veterinární diety pro psy a jak s nimi zacházet?

Onemocnění ledvin

Toto onemocnění je provázeno špatným močením, nechutenstvím a zvracením. Ledvinová dieta psa psovi ve formě granulí nebo konzerv dopřeje pestrou vyváženou stravu. Pes tak bude mít všechny potřebné minerály a živiny. Krmivo obsahuje omezený podíl vysokomolekulárních bílkovin, které jsou zátěží pro ledviny zvířete. Stejné krmivo se využívá i při srdečních nedostatečnostech.

Onemocnění jater

Onemocnění jater se projevuje obdobně jako onemocnění ledvin. Průvodními znaky jsou nechutenství, zvracení, průjem nebo naopak zácpa. Jaterní dieta psa spočívá v úpravě množství minerálů, stopových prvků a nutričních hodnot, které napomáhají správné regeneraci jater. Krmivo by mělo obsahovat větší podíl vlákniny a menší podíl bílkovin.

Důležitou složkou by měly být mastné kyseliny, které napomáhají správné peristaltice střev. Nízký obsah tuku je v krmivu vykompenzován větším podílem sacharidů. Vitamíny C a E pak zpomalují degeneraci jaterních buněk. Sodík, měď a draslík zase napomáhají k lepší jaterní funkci.

Pes by neměl být krmen těmito granulemi či konzervami, pokud je zdravý. V dobré víře tak můžete zvířeti spíše uškodit!

Pro udržení správné hmotnosti

Obezita

Velkým problémem posledních let je nejen obezita u člověka, ale také u našich domácích mazlíčků. Toto onemocnění se pojí s řadou dalších chorob, jako je onemocnění srdce, pohybového aparátů, či cukrovka.

Dietní granule pro psy s úpravou krmné dávky a zvýšením pohybu mohou s tímto problémem značně pomoci. Při úpravě hmotnosti a snížení krmné dávky musíme však dbát na to, aby měl pes stále dostatek minerálů a vitamínů.

Proto je dobré na čas doposud podávané krmivo změnit a sáhnout po speciální klinické dietě, která je sestavená speciálně pro tyto případy. Pejsek tak bude dostávat vše potřebné a u toho bude zdravě hubnout.

Krmivo obsahuje větší množství vitamínu A a L-karnitin, které urychlují proces hubnutí. Nezapomínejte také na neustálý přísun čerstvé vody. Při dietě byste se měli vyhnout různým pamlskům a být imunní vůči žebrání. Vaše důslednost se vám vrátí v podobě zdravého psa.

Psy trápí i alergie

Pohyb především

Důležitou součástí této diety je pravidelný pohyb. Už i o deset minut delší procházka udělá zázraky. Pokud je pes starší a dlouhé procházky mu nevyhovují, můžeme zkusit plavání, které pejskům s problémy s obezitou a pohybovým aparátem vyhovuje více.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu