Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak na výběr granulí dle psího plemene

Jak vybrat kvalitní krmivo pro psy a jaké jsou nejkvalitnější granule pro psy, to jsme již rozebírali v dřívějších článcích. Teď se pojďme podívat na to, jak vybrat správné suché krmivo pro různá plemena psů.

Granule pro štěňata

I když by se mohlo zdát, že granule pro štěňata jsou všechny stejné, není tomu tak. Jiné potřeby bude mít štěně pudla, jiné německého ovčáka. Granule pro štěňata se obecně liší od granulí pro dospělé psy zvýšeným obsahem bílkovin a tuků.

granule pro štěňata

Velká a obří plemena dospívají později. Štěně se stává dospělým psem zhruba v roce a půl. Po celou tuto dobu podáváme psovi granule pro štěňata velkých plemen. Základem stravy je vyvážený poměr vápníku, fosforu a živin, obohacený o složky kloubní výživy.

Správný poměr fosforu a vápníku v poměru 1:1 – 1,6:1 je stěžejní pro správný vývin kostí a kloubů. Energetická hodnota tohoto krmiva by však měla být o trochu nižší, než obsahují granule pro štěňata malých plemen. Je tak zajištěn rovnoměrný vývoj kostry se svalstvem a ostatními orgány.

Granule pro dospělé psy

I v dospělosti má každé plemeno jiné nároky na stravu. Granule pro dospělé psy jsou na trhu bohatě zastoupeny, a to jak pro malá, tak velká plemena.  Granule pro psy velkých plemen by měly obsahovat glukosamin a chondroitin, jež jsou důležité pro správně fungující kloubní aparát a degeneraci chrupavky.

Kromě dalšího by poměr proteinů, tuků a sacharidů měl být upravený tak, aby nedocházelo ke zbytečnému navyšování hmotnosti psa. Neodmyslitelnou součástí granulí by měl být vysoký podíl masa, jež s ostatními složkami zajistí zdravý život vašeho miláčka.

granule pro dospělé psy

Malá plemena bývají často aktivnější než plemena velká. Mají tedy větší spotřebu energie a rychlejší metabolismus. Granule pro malá plemena mají proto větší energetickou hodnotu. Často jsou obohaceny o bylinky, ovoce a zeleninu. Opět klademe velký důraz na vyšší podíl masa než obilovin.

Kvalita mluví sama za sebe

Kvalitní stravu na vašem psovi brzy poznáte. Odrazí se v lesklé srsti, nebude mít problémy se zažíváním, jeho kůže bude zdravá, bez lupů a jeho fyzická kondice bude nesrovnatelně lepší než s nekvalitním krmivem. Pokud ještě správné stravování spojíte s uměním, jak často krmit psa, nemůžete vašemu čtyřnohému mazlíčkovi dopřát po této stránce víc.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu