Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Vybíráte škrabadlo pro vaši kočku?

Škrabadlo nahrazuje kočce přirozené šplhání po stromech, kdy si brousí drápky o stromovou kůru. Tu na škrabadlech většinou nahrazuje sisal. Občas můžete natrefit na škrabadla potažené kobercem. Tato varianta však moc vhodná není, jelikož kočka pak nepozná rozdíl mezi domácím kobercem a kobercem na hraní.

Na trhu existuje velké množství škrabadel, která se liší svým provedením, použitým materiálem nebo ukotvením. Základním parametrem při výběru je velikost prostoru, který máte pro umístění škrabadla k dispozici, finanční prostředky a temperament vašeho kočičího mazlíčka.

Závěsná škrabadla

Hodí se do menších prostor. Zavěsit se mohou libovolně, jen musí sahat až na zem. Ukotvení by mělo být stabilní, aby neohrozilo zdraví kočky. Lze je připevnit jak do stropu, tak do zdi. Jelikož jsou tato škrabadla hodně úsporná, kočka si s nimi neužije tolik zábavy.

škrabadlo

Škrabadla se stabilní základnou a sisalovou nohou

Jde o jednoduchý typ škrabadla pro kočky,  který není finančně náročný, ale pro kočku dostačující. Ukotvení opět musí být stabilní, aby se kočka při každém, prudším pohybu neporanila.

Škrabadla s domečkem a hračkami

Tato varianta je vhodná jak pro starší kočku, která hledá klid a odpočinek, tak pro kotě, jelikož tato škrabadla nejsou příliš vysoká a kotě tak nebude mít zbytečně strach z výšek.

Kočičí stromy

Jedná se o velká škrabadla s různými domečky, skrýšemi a odpočívadly. Mohou být vyrobena přímo na zakázku do vašeho interiéru. Kočky je mají velmi rády, poskytují jim totiž vše, co potřebují: dostatek prostoru pro hru i pro odpočinek a větší množství pater pro šplhání.

škrabadlo

Co dělat, když kočka škrabadlo odmítá?

Nezoufejte! Stačí použít kočičí šantu, které žádná kočka neodolá. Nemusíte se bát žádných vedlejších účinků či návykovosti. Můžete použít i spreje s kočičími feromony. Poté kočce trpělivě ukazujte, k čemu se škrabadlo používá. Jelikož jsou kočky velice chytrá stvoření, brzy váš záměr pochopí.

Výroba vlastního škrabadla

Pokud jste si nevybrali z široké nabídky trhu, můžete si škrabadlo pro svou kočku vyrobit i sami. Postačí vám k tomu obyčejná větší větev, kterou necháte řádně vyschnout. Poté ji omotáte silným sisalovým provázkem, který musí být řádně dotažen. Špatně utažený sisal kočka brzy zničí.

Větev pak bude vyžadovat řádné ukotvení, aby nedocházelo k pohybu a předešli jste tak zranění kočky. Postačí k tomu obyčejná deska, ke které větev přivrtáte. Jako poslední vyrobíte odpočívadla, na něž nalepíte pomocí nastřelovací pistole molitan a látku. Na větve nakonec zavěsíte hračky. Škrabadlo pak budete mít přesně podle vašich (a možná i kočičích) představ.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu