Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak vybrat hračku pro psa

Dnešní trh nabízí hračky různých velikostí, tvarů i materiálů. Ne každá hračka pro psa našeho psa zaujme. Uděláte dobře, když svému pejskovi dáte na výběr z více hraček. Hračky pro psa rozlišujeme zejména podle použitého materiálu

Gumové hračky

Tyto hračky patří asi mezi nejoblíbenější. Mohou se objevovat v kombinaci i s jinými materiály, jako je bavlna nylon nebo plyš. Některé mohou být plnitelné dobrotami, jiné slouží výhradně k aportování. Jejich provedení je různé. Výhodou je, že tvrzená guma vydrží i ty největší kousače.

Hračky z latexu

Latexová hračka pro psa má většinou zabudované pískátko, které psa motivuje ke žvýkání a posilování tak žvýkacích svalů. Někteří psi však mají potřebu nejen hry, ale i rozkousání, proto musíme u těchto typů hraček dávat velký pozor, aby nedošlo ke zničení hračky bez našeho dohledu.

Plyšová hračka

Plyšové hračky

Plyšová hračka pro psa by neměla být nahrazována plyšovými hračkami pro děti. I když jsou pro pejska mnohdy zajímavější, obsahují plastové doplňky, které by mohlo pes spolknout a následně mu uškodit. Plyšové hračky pro psy jsou šité z odolnějších materiálů, vícekrát prošité s minimální nebo jen přírodní výplní. Tyto hračky nejsou příliš vhodné k trhání či přetahování. Stav hračky je po hře dobré vždy překontrolovat, případně její životnost prodloužit zašitím.

Hračky ze dřeva

Najdeme je převážně ve tvaru činek sloužících na aportování. Používají se při výcviku a přípravách na zkoušky.

Neoprenové hračky

Tyto hračky ocení hlavně vodomilové. Neoprenová hračka velmi dobře ve vodě plave. Často má přídavné lano, abychom při nezájmu psa o hru o hračku nepřišli.

Plastové hračky

Plastové hračky mají na trhu velké zastoupení. Nejznámějším skupinou je interaktivní hračka pro psa, která má za úkol psa ke hře motivovat, rozvíjet jeho intelekt a šikovnost. Vyrábí se jak pro samostatné učení, tak pro hru psa s majitelem, kdy se navíc rozvíjí vzájemný vztah a komunikace mezi majitelem a jeho psem.

Interaktivní hračka

Látkové hračky

Jsou velmi podobné hračkám plyšovým, ale neobsahují vnitřní náplň. Slouží nejvíce k přetahování. Podobu mají převážně ve tvaru lan a uzlů.

Na co ještě nezapomenout?

Při výběru hračky zohledňujeme stáří psa a jeho povahové rysy. Štěňatům vyhovují více hračky z měkčených materiálů. Aktivním psům uděláte radost spíše aportovacími hračkami, jako jsou různé druhy tenisových míčků, létajících talířů a podobně. Jiní zase spíše ocení přetahování.

Ať již vyberete cokoliv, vždy by měla být hra pro psa zábavou, jejíž součástí se můžete velice dobře stát i vy. Za což vás bude váš čtyřnohý mazlíček milovat.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu