Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Poradíme vám čím krmit křečka

Odpovědi na otázky jak krmit křečka, jak často krmit křečka a čím krmit křečka, naleznete v následujících odstavcích.

Krmení pro křečky by mělo sestávat z velké části z různých druhů semen, zrní a oříšků. Tyto složky jsou bohaté na cukry. Granulát pro křečky najdeme v každém eshopu s chovatelskými potřebami nebo si jej můžeme namíchat ze směsí určených pro morčata, kanáry a andulky. Krmivo pro křečky můžeme obohatit ovesnými vločkami a tvrdým chlebem.

Pro hlodavce

Mezi suché potraviny, které křeček ocení, patří i dobré seno pro křečky.

Nezapomínejme na zeleň!

Vedle suchého krmení potřebují všichni hlodavci i krmení zelené, mezi které řadíme různé druhy zeleniny a ovoce. Vždy dbáme na to, aby tato strava nebyla ošetřena pesticidy, které by našemu mazlíčkovi mohly uškodit.

Vhodnou zeleninou jsou různé druhy salátů, oblíbeným je zvláště salát hlávkový. Skvělé jsou i jetele a trávy. Kukuřicí, okurkou, paprikou nebo bramborou také neuděláte chybu. Nevhodnou je však zelenina, která nadýmá, jako je pórek, cibule či kapusta.

V menším množství podáváme i ovoce. Jelikož se však rychleji kazí, dáváme malinké porce a častěji ovoce měníme. Mezi vhodné patří banán, jablko, hruška, ale i jahody. Citrusové a kyselé plody křečkům nenabízíme, mohly by jim spíše uškodit.

Podávání zeleného krmiva je pro křečky velmi důležité. Z tohoto krmení přijímají vodu a vitamíny, které jim pak zvlášť již nemusíme podávat.

Pro křečky

Jak s pitím?

Jestliže jste přesto naučili svého křečka na pítko s vodou, dbejte na každodenní výměnu staré vody za novou. Voda se podává nejlépe převařená nebo odstátá. Pokud dáváte křečkovi pít vodu z misky, často se setkáte s tím, že křeček misku zanese výkaly a podestýlkou. Voda se tak stává znehodnocenou a může způsobit křečkovi zdravotní problémy.

V prodejních sítích se můžete setkat také s vitamíny pro malá zvířata. Pokud dodržujete všechny zásady, jak zdravě krmit křečka, zvláštní vitamíny nejsou potřeba. Ale ve správném dávkování mu ani nikterak neuškodí a vy budete klidnější, že svému drobečkovi dáváte vše potřebné.

Jak často křečka krmit?

Křeček si tvoří zásoby a často je odnáší do svého hnízda. Mnohdy se tedy může zdát, že je hladový, když má stále prázdnou misku. Proto před zvýšením krmné dávky zkontrolujte křeččí hnízdo. Aby si křeček nedělal přehnané zásoby, je vhodné podávat krmení ve stejnou dobu. Ráno můžeme krmit směsí zrní a večer čerstvým ovocem a zeleninou. Seno pro křečky a vitamíny můžeme dávat průběžně. Křeček nebude mít pocit ohrožení nedostatkem, a tak nebude tolik „křečkovat“.

Čím křečka rozhodně nekrmit?

Vyhnout byste se měli nadýmavé zelenině, sladkostem, slaným oříškům, čokoládě. Dále pak rostlinám rostoucím kolem silnic či chemicky ošetřeným. Křečka se snažte nepřekrmovat, protože i tato malá zvířátka mohou trpět obezitou. Už dva burské oříšky denně mohou způsobit závažný problém. Pro zdraví vždy platí pravidlo – pravidelně podávané méně je vždy více!

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu