Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak na správné užívání antiparazitik

Na světě existuje spousta druhů parazitů, se kterými může pes snadno přijít do kontaktu. Ať  již se jedná o parazity vnější, jakými jsou blecha a klíště, či o parazity v těle, je dobré vědět, jak se jich zbavit. Připomeňme si, jak správně užívat antiparazitika, která nám v boji proti nechtěným návštěvníkům dokáží pomoci. Mezi ně řadíme obojek, sprej proti klíšťatům i speciální šampony pro psyPrvní, čím bychom se jako majitelé čtyřnohých miláčků měli zabývat, je identifikace druhu nechtěného parazita. Doma jej můžeme rozpoznat dle jeho charakteristických znaků (velikost, barva či místo výskytu parazita), ale také podle častých změn v chování psa. Nicméně zejména v případě střevních parazitů je vždy na místě identifikace cizopasníka veterinářem a následná konzultace celkového zdravotního stavu psa. 


My se v dnešním článku zaměříme na pomoc proti parazitům vnějším, tedy proti těm, které snadno odstraníme použitím volně dostupných obojků, šamponů a pipet. 


Obojek proti klíšťatům


Prvním antiparazitikem, se kterým se většina majitelů již alespoň jednou setkala, je obojek proti klíšťatům. Fungující obojek postupně uvolňuje účinnou látku, která parazity, schovávající se v trávě, odpuzuje. Aby však obojek svoji úlohu plnil bez problémů, je nutné jej po celou dobu nošení udržovat čistý, a tudíž z něj případné nečistoty setřít navlhčeným hadříkem. Měli bychom také zkontrolovat, jak silně je antiparazitní obojek utažený. Ten totiž musí po celou dobu nošení zůstat v kontaktu s kůží psa. Oblíbeným obojkem dostupným na trhu je obojek Foresto


Pipeta


Vhodnou volbou při odstraňování vnějších parazitů je také pipeta. Ta je vítanou možností pro majitele, kterým z nějakého důvodu obojek nevyhovuje. Pipetou se účinná látka aplikuje přímo za krk psa na holou kůži. Měli bychom si proto dávat pozor zejména v prvních chvílích, než se účinná látka do kůže vstřebá a zamezit tak nechtěnému setření. Opakovat aplikaci antiparazitik pipetou bychom měli vždy po koupání psa. Spolehlivým pomocníkem je spot-on pipeta advantix. 


Šampon pro psy


Doplňkovým antiparazitním přípravkem jsou šampony pro psy. Těmi bychom v sezóně měli své mazlíčky pravidelně koupat a cizopasníkům tak předcházet. Po aplikaci šamponu je dobré na psí srst použít i některý z dalších ochranných prostředků, například nasadit již zmiňovaný obojek či aplikovat účinnou látku pipetou. K dostání jsou i antiparazitní šampony pro psy s citlivou pokožkou. 


Ultrazvukový odpuzovač klíšťat


Přírodní a šetrnou variantu ochrany psa před parazity představuje ultrazvukový odpuzovač klíšťat a blech. Ten pravidelně vysílá množství ultrazvukových vln, které jsou pro člověka i zvíře neškodné. Tyto vlny jsou spolehlivé až do vzdálenosti 1,5 metru, čímž snižují riziko kolonizace klíšťaty a blechami. 


Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu