Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Hárací kalhotky: K čemu jsou a jak je používat?

Fena hárá jednou za půl roku. V tu dobu vyvstává mnoha majitelům na mysli zásadní otázka. Jak zajistit fence dostatečný komfort a zároveň ochránit domácnost před nechtěným znečištěním? Jedním z řešení, na které jsme se tentokrát rozhodli zaměřit, je pořízení háracích kalhotek. Podívejme se, jak kalhotky správně používat i na to, jak o hárající fenku správně pečovat.

 

 

První hárání


První hárání přichází mezi sedmým až desátým měsícem. Jeho nástup se může lišit v závislosti na velikosti plemene. U fen velkých plemen se může hárání objevit až po dovršení prvního roku života. Příchod hárání signalizuje pohlavní dospělost fenky a její připravenost k reprodukci. Délka hárání feny je zpravidla 2-3 týdny. Jeho projevy se však mohou pokaždé lišit. Jednou může být hárání doprovázeno velkými změnami v chování, jindy může probíhat velmi nenápadně, až zcela skrytě. Při slabém krvácení se totiž fena dokáže sama čistit a majitel tak hárání ani nezaznamená. Pokud však dochází k silnému krvácení, je dobré využít hárací kalhotky.


Hárací kalhotky


Jak jsme si již řekli, hárání feny může být více či méně silné. V obou případech však můžeme vyzkoušet hárací kalhotky. Ty, navzdory svému jménu, nejsou určeny pouze pro hárající feny, ale také pro fenky trpící inkontinencí. Jejich správnému užívání by měl předcházet pečlivý výběr. Vybírat kalhotky bychom měli dle dostupné velikosti či podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Látka by měla být dostatečně prodyšná, nejlépe s dostatečným obsahem bavlny. Vybírat můžeme i podle způsobu zapínání a nošení.

Koupit lze kalhotky s gumičkou v pase či se zapínáním na přezku. Před použitím nejprve vložíme do kalhotek speciální vložku a následně kalhotky fence natáhneme přes zadní nohy. Nezapomínáme provléct ocásek otvorem, který najdeme na zadní straně kalhotek. Před pravidelným venčením pak vždy kalhotky fence sundáváme a opět navlékáme po návratu z procházky domů. Hárací kalhotky se dají snadno prát, proto doporučujeme pořízení dvou kusů k zajištění pohodlné výměny. Pořídit můžeme i absorpční podložky, které poslouží jako vhodná ochrana pelíšku či jako pomoc pro fenky s inkontinencí.


Péče


Fenka i její majitel se po dobu hárání potýkají s velkým zájmem ostatních psů. Je proto velice důležité vodit fenu neustále na vodítku, a pokud je to možné, nenechávat ji v průběhu venčení samotnou. Během hárání feny často vyžadují klid a dostatek odpočinku. Měli bychom proto být k mazlíčkovi vnímaví a dopřát mu přesně to, co potřebuje. 


Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu