Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak řešit kulhání u psa

Kulhání u psa může vzniknout náhle a bez varování. Zato nás dokáže pořádně potrápit. Stačí, aby si pes na procházce rozřízl tlapku nebo nešťastně seskočil z lavičky. Vliv na potenciální kulhání ale může mít i genetika či nevhodná strava.  Prevence již od štěněte


Dá se říci, že kulhání je stejně tak nepříjemné psovi jako jeho pánovi. Na prevenci je proto dobré pamatovat již při výběru štěněte. Kromě původu, plemena a pohlaví štěňátka by potencionální páníčky měl zajímat i celkový zdravotní stav rodičů. Ten může ledacos říct o genetických nemocech, které mohou mít neblahý vliv na pozdější stav kloubů. Jejich zdraví se dá však zajistit i podáváním kvalitního krmiva. Jak jej vybrat nám v rozhovoru prozradil veterinář Leoš Železný. 


Dále je důležité předcházet úrazům, které mohou vzniknout při skoku z velké výšky, potyčce s cizím psem, nebo během pobytu na volno bez dozoru majitele. Na procházce proto mějte pejska vždy na očích, či na dostatečně dlouhém vodítkuKdyž pes kulhá


Nezáleží na tom, zda pes kulhá na přední či zadní nohu. Nejdůležitější je nalézt příčinu, která je naštěstí v mnoha případech banální. Mezi ty nejčastější patří rozříznutý polštářek na tlapce, zaklíněný kamínek mezi jednotlivými polštářky či zatržený drápek. V takovém případě vyndejte zaklíněný předmět z tlapky, místo vydezinfikujte a je-li to nutné, ovažte. Naopak v zimě se mohou na tlapkách objevit bolestivé praskliny v důsledku chůze po solených chodnících. Dopřejte proto psím tlapkám řádnou péči a namažte je v zimě pejskovihojivým balzámem. Z vážných onemocnění kulhání způsobují především neurologické obtíže, které zvyšují lámavost kostí a dysplazie, během které dochází k oslabování kloubů a vzniku artrózy. Při podezření na možné onemocnění je na místě konzultace léčby s veterinářem. Jaká plemena psů kulhají nejčastěji?


Kulhání u psa může být způsobeno vlivem genetiky, úrazu či nemoci. Některá plemena jsou však ke kulhání náchylnější než ostatní. Obvykle se jedná o psy velkých plemen či o pracovní psy, která mají větší fyzickou zátěž. Mezi psí plemena, u kterých tudíž kulhání můžeme předpokládat patří německý ovčák, zlatý retrívr či irský setr. V konečném důsledku však záleží také na zmiňované stravě a celkové péči o pejska.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu