Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Vše o kastraci psů

Kastrace psa je někdy vítaným, někdy nutným zákrokem, se kterým se jako majitelé můžeme setkat. Pro rozhodnutí, zda náš pes tento zákrok podstoupí či ne, je však nutné mít dostatek informací. Jaké jsou výhody a nevýhody kastrace? V jakých případech je vhodná? A jak pes může na kastraci reagovat? Na to i mnohem více jsme se zaměřili v dnešním článku. Výhody kastrace u psa


Ke kastraci přistupujeme zejména proto, abychom zabránili nežádoucímu chování u psa či abychom zabránili mnohým zdravotním komplikacím. Kastrace často vyřeší problémy, jakými jsou útěky psů za hárajícími fenkami nebo značkování. Úplné vymizení výchovných problémů však očekávat nemůžeme. U psů kastrace dále řeší nemoci pohlavních orgánů či agresivní chování vůči ostatním jedincům. Naopak ke kastraci feny přistupujeme, abychom zabránili nechtěným štěňatům či tzv. falešné březosti, která bývá pro fenu velice náročná. Dále je kastrace pro feny vhodná v rámci prevence onemocnění pohlavních orgánů. 


Nevýhody kastrace u psa


Kastrace je operační zákrok, jako každý jiný. A každá operace představuje pro pejska určité riziko. U fen může po operaci nastat přibírání na váze, změna kvality srsti i pomočování ve vyšším věku. U psů po kastraci může taktéž nastat rychlé přibírání či v pozdějším věku zhoršení kognitivních funkcí. Abychom nechtěnému přibírání zabránili, podáváme psovi light granule.


Ceník kastrace psů 


Ještě předtím, než se pro kastraci rozhodneme, bychom se měli informovat o tom, kolik takový zákrok stojí. Ceníky kastrace psů se často mění v závislosti na veterinárním zařízení, nicméně se cena kastrace pohybuje v průměru okolo 3000 – 4000 Kč. K této částce je nutné připočítat i cenu předoperačních vyšetření, anestezie a léků. Některá veterinární centra si berou také příplatek za agresivní chování psa. Je dobré pejska na kastraci předem připravit podáváním vitamínů pro psy


Reakce psa na kastraci 

 

Nelze s jistotou říci, jak bude pejsek na kastraci reagovat. Obvykle pes bývá několik hodin po operaci unavený a potřebuje dostatek odpočinku. Proto bychom měli našemu mazlíčkovi pořídit pohodlný pelíšek pro psy. Důležité je zajistit, aby si pes po kastraci nelízal ránu. K tomu nám mohou dopomoci ochranné límce. Abychom se pooperačním komplikacím dokázali zcela vyhnout, dodržujeme všechna doporučení veterinárního lékaře.

Tags: kastrace-psa

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu