Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Správná péče o psí srst


Na kvalitu psí srsti má vliv nejen vyvážená strava, ale také důkladná péče a pravidelné zastřihování. Majitelé psů, kteří mají dlouhou a hustou srstí jistě potvrdí, jak náročné je starat se o línajícího mazlíčka. Proto bychom pejskovi měli dopřát pravidelné vyčesávání přebytečných chlupů. Naopak pejskům s kudrnatou srstí zajistíme návštěvu psího kadeřnictví. Na správnou péči, kterou bychom měli srsti mazlíčků dopřát, jsme se zaměřili v dnešním článku. 
A zase ta strava


Velký podíl na kvalitě a vzhledu srsti našeho pejska má vyvážená strava. Kontrolovat bychom měli poměr vitamínů, minerálů, tuků a nenasycených kyselin. Mnoho důležitých prvků dokážou zajistit kvalitní granule a konzervy pro psy. Pokud chceme, můžeme krmnou dávku doplnit o potravinové doplňky. Dobrou volbou, na cestě za krásnou srstí, je podávání zinku a lososového oleje. Zinek se podílí na normálním stavu kůže, kdežto olej chrání srst před tvorbou lupů. Neméně důležitým prvkem je protein, jehož nedostatek má za následek slabou srst se sklonem k vypadávání. 


Koupání psa


Koupel bychom čtyřnohým mazlíčkům měli dopřávat jednou za půl roku. Časté mytí srsti totiž narušuje její přirozenou mikroflóru a ta se tak stává náchylnější k poškození. Při běžném zašpinění pejska na procházce nám postačí navlhčený hadřík. Tím mu utřeme tlapky a případné větší nečistoty smyjeme čistou vodou. Šampon pro psy používáme zřídka, dle typu srsti. Na trhu najdeme šampony pro štěňata či antiparazitní šampony, které psa zbaví nechtěných návštěvníků. 


Hustá a hrubá srst


Dlouhá a hustá srst s sebou obvykle přináší línání a chlupy ulpívající na oblečení či čalouněném nábytku. Proto je nutné pejska pravidelně česat a zbavovat ho přebytečných chlupů kartáčem. Dlouhá srst se snadno zamotá, a tak bychom měli pejska kontrolovat zejména po návratu z procházky. V srsti se mohou skrývat cizopasníci, bodláky či dřívka, která se na chlupy po cestě přichytila a mohla by pejskovi způsobit nepříjemná poranění. Hřeben, kterým mazlíčka češeme, by měl mít dodatečně dlouhé zuby, aby dokázal proniknout i do spodních vrstev srsti. Pokud máme doma pejska s hrubou srstí, učešeme jej kovovým kartáčem.


Kudrnatá a krátká srst


Kudrnatí pejsci nelínají, to je jejich velká výhoda. Oproti ostatním typům srsti je zde však na místě pravidelná návštěva psího kadeřníka. Ten chlupy zastřihne do požadovaného tvaru a dosáhne upraveného vzhledu. Kudrnatá srst musí být kartáčována alespoň obden, neboť se kůže pod chlupy snadno zapaří a kartáč ji tak alespoň částečně uleví. Upravovat ji můžeme i doma, a to pomocí speciálního střihacího strojku. Krátká srst vyžaduje nejméně péče. Není nijak náročná na údržbu, ale i tak je dobré ji dle potřeby pročesávat. Návštěva psího kadeřnictví není nutná, avšak pokud pejsek líná, je nutné vyčesávání přebytečných chlupů. 


Psí parazité v srsti


Pokud pejskovi v srsti najdeme parazita, měli bychom v prvé řadě určit, o jakého cizopasníka se jedná. Poté můžeme použít speciální antiparazitní šampon, spot on pipetu či použít antiparazitní sprej. O tom, jak na správné užívání antiparazitik, jsme se rozepsali v jednom z našich předchozích článků. 

Tags: psi-srst

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu