Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak vybrat dvířka pro kočku


Před pořízením kočičky vyvstává mnoho otázek. Kromě zajištění potravy a pelíšku musíme také nalézt způsob, jakým svému mazlíčkovi dopřejeme dostatek pohybu. Jednou z možností je zajištění volného pohybu kočky dovnitř a ven. S tím nám pomohou průlezová dvířka pro kočky. Jejich instalací navíc ušetříme množství tepla i našeho času, který bychom jinak strávili otevíráním dveří, kdykoliv by se kočička chtěla vydat na procházku po okolí. Podívejme se, podle čeho dvířka pro kočku vybrat, a na co při jejich výběru rozhodně nezapomenout. 
Mechanická nebo magnetická dvířka pro kočky? Dvířek pro kočky je na trhu nepřeberné množství. Je proto důležité se v nabídce správně zorientovat a vybrat taková dvířka, jaká vyhovují našim požadavkům. Prvním kritériem výběru dvířek je způsob jejich otevírání. Mazlíčkovi můžeme pořídit mechanická dvířka, která jsou vybavena manuálním otevíráním a zajišťují tak kočce snadný průchod ven. 

Druhou možností jsou magnetická dvířka pro kočky s větší odolností proti průvanu. Zvolit můžeme také dvířka s otevíráním na čip. Budeme tak mít jistotu, že jimi neprojde žádný nezvaný host. Dvířka totiž otevře pouze zvíře s čipem na obojku. 


Výběr dvířek dle velikosti kočky


Další oblastí, kterou bychom při výběru dvířek měli zohlednit, je velikost naší kočičky. Dvířka by měla být dostatečně široká, aby se kočka mohla snadno pohybovat a vysoká tak, aby mohla pohodlně vcházet dvířky dovnitř. Před samotnou koupí proto kočce měříme její výšku, a poté šířku hrudníku a bříška. K naměřeným centimetrům pak přičteme alespoň 7 % z daného rozměru, abychom měli jistotu dostatečného prostoru. 


Jak na instalaci dvířek pro kočky


Pokud už máme dvířka doma, můžeme začít s jejich instalací. Na tu budeme potřebovat běžnou sadu nářadí. Nejprve si změříme výšku zvířete u hrudníku, kterou následně přeneseme na místo, kam chceme dvířka umístit. Nejjednodušší je přitom montáž do hlavních venkovních dveří, či do dveří s tloušťkou alespoň 3 až 5 centimetrů. Po naměření výšky umístění dvířek můžeme do dveří vyřezat otvor pro jejich instalaci. Nakonec nesmíme zapomenout na vyvrtání otvorů pro montáž šroubů, které nám dvířka udrží na svém místě. Podrobný postup, jak namontovat dvířka pro psy i kočky jsme sepsali v článku zde


Přestože kočičce pořízením dvířek zajistíme prakticky neomezený pohyb, neměli bychom zapomenout i na její pohodlí při odpočinku. Vybrat jí proto můžeme také pohodlný pelíšek nebo škrabadlo pro kočky


Tags: dvirka kocka

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu