Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Správná velikost krmných dávek pro psa


Pro každého majitele je zajištění kvalitní stravy pro psa prioritou. Potrava, kterou pejskovi předkládáme, totiž může mít velký vliv na jeho zdraví. Dobrý zdravotní stav čtyřnohému miláčkovi přitom zajistíme nejen vyváženým poměrem vitamínů a minerálů ve stravě, ale i správnou velikostí krmných dávek. Velikost porcí pro psa se přitom odvíjí od stáří psa, aktivity i plemene konkrétního mazlíčka. Důležité je stáří i plemeno psa


Prvním okamžikem, kdy se jako majitelé začneme otázkou vhodného krmiva pro psazabývat, je pořízení štěněte. To díky své aktivitě a velkému výdeji potřebuje jíst alespoň 4 krát za den. Proto bychom měli štěňátkům zajistit pravidelný přísun stravy po menších dávkách. U dospělých psů pak počet jídel snižujeme na jedno až dvě za den. Při výběru velikosti krmné dávky bereme v potaz jak plemeno psa, tak i jeho hmotnost. Ta totiž do určité míry ovlivňuje, kolik kalorií mazlíček běžně spotřebuje. Dalšími aspekty, které velikost porcí ovlivňují,  jsou aktivita psa a výživová hodnota daného krmiva. Při jeho výběru bychom si přitom měli dát pozor na vyvážený poměr bílkovin, tuků a proteinů. S určení správné velikosti krmné dávky nám může pomoci i doporučené dávkování granulí pro psa uvedené na obalu. Obecně však můžeme za ideální dávku považovat 100 g krmiva na 10 kg hmotnosti psa. 

Jak často krmit psa


Otázka, jak často krmit psa, je jedním z nejčastějších dotazů novopečených majitelů. Jak jsem si již řekli, měli bychom se řídit zejména věkem domácího mazlíčka. Štěňatům podáváme krmivo alespoň 4 krát za den, u dospělých psů pak podáváme potravu jednou až dvakrát denně. Pokud psovi nabízíme potravu ráno a večer, musíme mít na paměti, že velikost denní krmné dávky rozdělujeme na dvě menší porce. Nikdy však nenecháváme psovi přístup k misce s granulemi po celý den. Předcházíme tím možným zdravotním problémům a vzniku obezity. Do celkového denního příjmu psa nezapomínáme započítat i další pochoutky během dne. V psí misce se tak může objevit i konzerva pro psy, jejíž kalorické hodnoty bychom měli v denní dávce krmiva také zohlednit. 

Tags: krmna-davka

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu