Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak správně ostříhat psa pomocí strojku?

 


Máte doma dlouhosrstého psa? Potom správně tušíte, že do jeho péče musíte zahrnout i pravidelné stříhání. Jestliže však nemáte tolik času, a nechce se vám utrácet jmění ve specializovaných psích salónech, ostříhejte si vašeho mazlíčka v pohodlí domova. Nevíte jak na to? Netrapte se. Náš článek vám bude skvělým pomocníkem!

Obecné rady o stříhání psů

Pamatujte na to, že na stříhání a úpravu srsti je nutné zvykat štěňátko od nejútlejšího věku. Česat a kartáčovat štěně můžete již několik dní po jeho zabydlení u vás doma. Mezi 4. – 6. měsícem štěňátko alespoň symbolicky ostříhejte. Zabráníte tomu, aby se pejsek v budoucnosti jakýmkoliv úpravám zevnějšku bránil.

Pejska byste měli stříhat každých šest až osm týdnů. Konkrétní doba záleží na ročním období - v létě roste srst rychleji, v chladnějších obdobích se intervaly mezi stříháním mohou prodlužovat.

Před začátkem stříhání

Ještě než začnete se samotným stříháním, vždy nejprve pejska vykoupejte, vysušte a vyčešte. Nejenže tak odstraníte všechny nečistoty, ale zároveň také chráníte nože strojku i strojek samotný (při koupání důkladně vybírejte vhodný šampón). Srst psa vysušte fénem, nejlépe vlažným vzduchem a zároveň rozčesávejte hřebenem do rovna.

Pozn. Má váš pejsek dlouhou srst a vy jej chcete ostříhat na krátko? Nejlepší je srst nejprve zkrátit pomocí nůžek. Až poté vezměte do rukou stříhací strojek.

Stříhání psa – krok za krokem

Nejprve ostříháme hlavu pejska

Jde o první ostříhání vašeho pejska pomocí strojku? Potom strojek nejprve zapněte a nechte pejska, aby si na zvuk strojku zvyknul. Nechcete mu přeci hned při první změně „outfitu“ nahnat strach. Poté pejska uchopte jemně za čumák a zajeďte strojkem k líčkům - postupujte směrem od uší k čumáčku. Strojek držte směrem k lebce psa. Odstraníte-li všechny chloupky z čumáku a lícních kostí, dosáhnete dokonalé linie. Navíc nebudou pejskovi přebytečné chloupky padat do očí a bránit tak ve výhledu. Při stříhání udržujte „vzájemnou konverzaci“ – hodně na pejska mluvte, ať se cítí bezpečně.

Psí tlamička jako ze žurnálu

A nyní přichází nejobtížnější část – stříhání okolo psí tlamy. Velmi opatrně natáhněte koutek tlamy, abyste psa nedopatřením nestříhli tam, kam nemáte. Takové poranění kůže může pejskovi způsobit hodně utrpení. Opatrnosti dbejte i při stříhání čumáku pod očima. Nikam nespíchejte, stříhejte pomalu a uváženě. Přeci jen se jedná o vaše první stříhání. Jakmile si celý proces zažijete, půjde vám vše svižněji. Vždy stříhejte pejska směrem ke špičce čumáku.

A obojek se lépe nosí!

Jestli jste vše doposud zvládli – blahopřejeme. Teď si vezmeme do parády mazlíčkův krk! Uchopte pejska za čumák a držte jej směrem nahoru. Začněte od bodu nad hrudní kostí a postupujte směrem k bradě. Strojkem dělejte drobné krouživé pohyby, abyste navázali na ostříhané partie na lících pod ušima. Na dobře ostříhaný krk se lépe navléká psí obojek. Zapínání totiž nebrání přerostlé chloupky. Proto stříhání krku nepodceňujte!

Na řadě jsou packy

Pejsci jsou choulostiví na svoje packy, proto při stříhání těchto partií buďte trpěliví. Pejsek si časem zvykne a při dalším stříhání vše půjde snáz. Doporučujeme stříhat proti směru růstu chlupů. Také nezapomeňte tlapku otočit a ostříhat i ze spodní strany přečnívající chloupky.

Stříhání završíme ocáskem

Ocásek stříhejte od poloviny jeho délky až ke špičce. Stříhacím strojkem jeďte i proti růstu chloupků. Strojek držte směrem od těla psa a lehce odstraňujte chomáče chlupů. Věřte, že docílíte dokonalého vzhledu.

Domácí stříhání pejska není zas taková věda, viďte? Uvidíte, že vše hravě zvládnete! Pokud byste si nevěděli rady s výběrem stříhacího strojku, obraťte se na nás. V naší nabídce najdete i produkty spojené s broušením strojků, výměnné stříhací hlavice pro strojky a spoustu dalšího sortimentu. Sortiment Pet-food.cz zahrnuje špičkové stříhací strojky Andis, Moser, Oster či Wahl, s jejichž pomocí ostříháte psa vždy dokonale a hladce.

A ještě jedná drobná rada na závěr: během stříhání nezapomeňte pejska chválit a na konci jej odměňte jeho oblíbeným pamlskem.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu