Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Pet-food se mění na Stegru


Nápad na založení e-shopu, který by díky svému sortimentu zajišťoval blaho domácím mazlíčkům, k nám přišel již
v roce 2009. Z prvních prodaných krmiv pro psy, jsme se postupně vypracovali na pozici zavedené značky s množstvím věrných zákazníků a příznivců. I díky nim nás neopouští touha značku Pet-food stále posouvat kupředu.

V průběhu několika let jsme my i naši zákazníci pociťovali, že název Pet-food už neslouží, jak by měl. Byl totiž snadno zaměnitelný s názvy jiných obchodů pro zvířata. Snad právě proto jsme se rozhodli název e-shopu změnit. Proces utváření nového konceptu značky nám zabral dva roky. S čím dalším jsme se potýkali? Jaký příběh se za vznikem nového názvu skrývá? A jak to bude dál? To vše vám prozradíme v dnešním článku. 

 
Jak to začalo 

Když jsme v roce 2009 začali s prodejem krmiv a hraček pro domácí mazlíčky, přišlo nám spojení slov “pet” a “food” jako dokonalé vyjádření toho, čím se zabýváme. Postupem let jsme se ale stále častěji setkávali se záměnou našeho e-shopu s jinými obchody, které prodávaly podobný sortiment. A to právě díky názvu. Ten proto pro naše potřeby začínal být nevyhovující. A tak k nám v roce 2019 přišla myšlenka na přejmenování našeho obchodu. Začala naše dvouroční cesta za novým konceptem e-shopu, na jejímž konci právě stojíme. 


Hledání názvu

Nalezení nového názvu pro nás bylo opravdu oříškem. Sepsali jsme více než padesát návrhů, jak bychom se v příštích letech mohli jmenovat. Padaly nápady jako Petgurmet či Animeal, ale vždy jsme narazili na nemožnost použít název pro doménu či jako jméno na Facebooku. V průběhu vybírání nového názvu jsme si také museli dávat dobrý pozor na možnost registrace ochranné známky a spoustu dalších detailů, které jsou pro tvorbu nového konceptu značky nezbytné. Když jsme pak jednoho odpoledne seděli nad našimi návrhy a opět se snažili z nich vybrat co nejlepší název (a současně vyškrtat ty nepovedené), přednesla naše kolegyně návrh na jméno Stegra. A ten, jak je vidět, u nás vyhrál na plné čáře.


Co název Stegra znamená?


Název Stegra vznikl spojením dvou slov, a to slov “steliva” a “granule”. Je v něm vyjádřeno, čím se zabýváme a jaký sortiment si u nás můžete koupit. Zároveň je ale dostatečně rozdílný od jiných obchodů, a my se tak snadno můžeme od ostatních odlišit.


Vznik loga a nového webu

Vymyšlení nového názvu dalo vzniknout i novému logu a novému webu. Do loga jsme se snažili otisknout naši lásku ke zvířatům, a to přidáním růžové tlapky za slovo Stegra. Ta mimochodem mění svou barvu společně se změnou kategorie na našem webu.

V současné chvíli však používáme logo Stegra s přidaným nápisem Pet-food. To proto, abychom usnadnili našim zákazníkům přechod na nový název a předešli případným nedorozuměním.S návrhy na nový web jsme si nechali vytvořit i nové ikony. Takové, které budou reprezentovat každého mazlíčka, pro kterého u nás máme veškeré vybavení. Naši zákazníci se na webu tak lépe zorientují a snadno najdou, co potřebují.

Budeme rádi, když se s námi podělíte, jak se vám náš nový název líbí a prohlédnete si nový web na těchto stránkách.A co dál?


Náš nový web je spuštěn a připraven na nové objednávky. Abychom ale našim zákazníkům udělali přechod z názvů a webu snazší, mohou stále své objednávky uskutečňovat stávajících stránkách Pet-food.cz. Do budoucna ale chceme přejít plně pod název stegra.cz, se kterým, jak doufáme, budou naši zákazníci souznít stejně, jako my.

Tags: stegra

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu