Kategorie

Proč si vybrat u nás?

  • Ověřeno zákazníky
  • Široká nabídka produktů
  • Většina zboží ihned skladem
  • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Ochraňte psy a kočky pomocí antiparazitik

Trápí vás pohled na čtyřnohého miláčka, který se neustále ošívá nebo škrábe a kouše? Nebaví nacházet a vytahovat pořádně nacucaná klíšťata? Předejděte těmto nepříjemnostem a ochraňte psa nebo kočku před číhajícími parazity, kteří přebývají v trávě a na stromech. Řešením jsou kvalitní antiparazitika.

Co jsou to antiparazitika

Antiparazitika jsou látky, které působí na endoparazity (vnitřní parazity) a ektoparazity (vnější) - odpuzují je či hubí. Chovatelé u svých zvířat mohou zvolit podání antiparazitik perorální cestou (vnitřní parazité), tedy ústy, nebo jejich nanesením na srst (vnější parazité).

Kvalitní antiparzitika jsou dnes 100 % šetrná ke zdraví zvířat a můžete si být jisti, že žádné podráždění nehrozí. Existují však případy, kdy látky obsažené v antiparazitikách vyvolají průjem či zvracení. V takovém případě doporučujeme navštívit svého veterináře a poradit se s ním nad změnou. Řešení ale vždy existuje.

 

Chraňte své zvíře před vnějšími škůdci

Antiparazitika z naši nabídky se zaměřují především na ektoparazity, tedy škůdce, kteří vegetují v srsti zvířete, kde působí komplikace. Mezi nejčastější parazity tohoto typu patří blechy, klíšťata a vši.

Blechy

Zvířatům ztrpčují život pravidelným bodáním kůže a sáním krve hostitelů. Blechy svými slinami vyvolávají alergická onemocnění u citlivějších jedinců a přenášejí choroboplodné mikroorganismy – například tasemnici psí. Ve chvíli, kdy narazíte na blechy, počítejte s tím, že budete nuceni řešit i vajíčka a larvy tohoto cizopasníka. Existuje však celá řada přípravků, které předcházejí výskytu blech a řeší i jejich hubení.

Klíšťata

Nepříjemný škůdce, který zvláště v posledních letech představuje stále žhavější téma. Výskyt klíštěte je stále častější – důvodem jsou mírné zimy. Proto je nezbytné přistupovat k ochraně před tímto parazitem velmi obezřetně a nic nepodcenit. Zvláště proto, že klíšťata přenášejí boreliózu, která je stejná jako u lidí. Tu způsobuje mikroorganizmus Borrelia burgdorferi žijící v klíštěti. Borelióza u psů představuje závažné onemocnění, mezi které patří malátnost, otok kloubů, nechutenství, horečky, či zhoršení kvality srsti. Nejzávažnější je však možné napadení nervového systému zvířete. I proti těmto parazitům lze psa i kočku účinně bránit – stačí vhodná antiparazitika.

Vši

Malí živočichové, kteří tráví svůj život v srsti zvířete. Hnidy (zárodky) jsou přilepeny na chlupech a dospělí jedinci vegetují přímo na kůži. Svého hostitele vši dráždí a způsobují mu svědění – logickým projevem je tak ošívání psa a věčné škrabání a kousání. Nejčastějším místem výskytu vší je okolí čenichu, pysků, na prsou a ze spodní části krku.  Podobným parazitem je také všenka, která ani tak nesaje krev, ale živí se kožním mazem, který obsahuje odumřelé částečky staré kůže. Dnes již není žádný problém výskytu těchto škůdců předcházet – stačí správná volba vhodného přípravku.

Řešením jsou kvalitní antiparazitika

Antiparazitika představují účinnou prevenci i způsob řešení výskytu (hubeníektoparazitů. Výrobci dnes nabízejí široké spektrům poměrně univerzálních antiparazitik, ale i velmi účinných přípravků s konkrétním účelem – například výhradně na blechy atp.

Antiparazitika se primárně dělí podle zvířete, na které chcete provést aplikaci. Je tedy rozdíl, zdali chcete chránit psa či kočku. Antiparazitika pro psy dělíme na obojkyšampónyspot-on pipety a spreje. Řadíme sem i pinzety na klíšťata. Je jich skutečně hodně – oproti tomu antiparazitika pro kočky představují výrazně menší sortiment (dán nabídkou výrobců), který však pokrývá veškeré potřeby, uvidíte sami.

Antiparazitní obojky

Obojky napuštěné antiparazitními látkami patří mezi velmi efektivní prevenci, před výskytem škůdců. Jsou vhodné jak pro psy, tak i kočky. Jednotlivé obojky se liší velikostí a délkou svého účinku. Tyto informace vždy najdete na obalu či v detailu produktu.

Antiparazitní obojky >>

Antiparazitní šampóny

Klasické šampóny pro psy se speciální antiparazitní příměsí účinných látek, které spolehlivě škůdce zahubí a nedají mu šanci přežít. Jsou vhodné především na klíšťata a blechy a chovatelé je mají v oblibě díky příznivé ceně a šetrnosti k srsti zvířete.

Antiparazitní šampóny >>

Antiparazitní spot-on pipety

Populární metodou aplikace antiparazitní látky na zvíře, a tedy prevence výskytu škůdců, je její nakapání mezi lopatky psa nebo kočky. Hlavní výhodou této varianty antiparazitik je snadná aplikace a absence rizika, že se zvíře zachytí obojkem za větev.

Antiparazitní spot-on pipety>>

Antiparazitní spreje

Paralelou lidských repelentů jsou antiparazitní spreje pro psy a kočky. Jde o klasické zajištění prevence nejjednodušší možnou formou. Odborníci doporučují spreje kombinovat s ostatními formami antiparazitik pro maximální ochranu. Antiparazitní spreje však, stejně jako ostatní varianty péče, obsahují dostatečné množství účinné látky, která by měla zvíře bezpečně ochránit – ale znáte to, obezřetnosti a jistoty není nikdy dost.

Antiparazitické spreje >>

 

 

 

Ať už zvolíte jakoukoliv variantu zvířecích antiparazitik, vsaďte na prověřené značky, jakými jsou například FrontlineBayernAnimologyBeaphar nebo Fypryst a další. Jen tak poskytnete svému miláčkovi ochranu, kterou si zaslouží.

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu