Kategorie

Proč si vybrat u nás?

 • Ověřeno zákazníky
 • Široká nabídka produktů
 • Většina zboží ihned skladem
 • Výdejní místo v Plzni

Kontaktní údaje

PET-FOOD

telefon:
+420.777 201 988

Bankovní spojení:
2600947512/2010

obchod@pet-food.cz

Jak namontovat dvířka pro kočky a pro psy

Chcete umožnit svému domácímu mazlíčkovi volný pohyb mezi domem a zahradou? Bojíte se svému pejskovi nechat trvale otevřené dveře? Nechcete mít stále otevřené okno, aby váš toulavý kocour mohl kdykoliv, když se mu zamane, vyklouznout na noční potulky? Pokud jste slyšeli o průlezu pro psy nebo kočky a bojíte se komplikované montáže, rozhodování vám usnadní náš návod.

Dvířka pro psy a kočky nepatří jen na vchodové dveře, ale vaším chlupatým kamarádům usnadní pohyb i mezi pokoji. Nezáleží také ani na materiálu: dvířka pro zvířata namontujete nejen do dřevěných dveří, ale i do dalších materiálů, jako je plast, dřevotříska a dokonce i sklo! Jen si dejte pozor na tloušťku dveří, abyste neměli šrouby spojující vnější a vnitřní část dvířek krátké nebo naopak dlouhé.

Co budete na montáž dvířek potřebovat? Připravte si:

 • Tužku,
 • pravítko,
 • pilku,
 • vrtačku,
 • šroubovák,
 • metr,
 • šmirgl.

Máte vše nachystáno a při ruce? Výborně. Nyní vás čeká poslední krok přípravné fáze.

Změřte výšku Psa (kočky) po břicho.

Potom tuto naměřenou výšku břicha přeneste pomocí pravítka na místo, kde budete dvířka pro psa montovat. Ideální je prostředek dveří. Při naznačení otvoru, do kterého dvířka umístíte, vám pomůže přiložená maketa. Dvakrát měř a jednou řež!

 

Jak namontovat dvířka pro kočky a pro psy – měření

Pamatujte na toto přísloví. Pokud umístíte dvířka moc vysoko, nebude je chtít váš zvířecí kamarád používat. Ani příliš velkou vyřezanou díru jen tak nespravíte. Proto radíme, neberte měření na lehkou váhu.

Montáž dvířek

Jste si jisti, že máte naměřeno? Výborně. Ujistěte se, že máte dveře zavřené – čeká vás vyřezání otvoru pomocí kmitací pily. Vyřezané hrany zabruste smirkovým papírem. Nyní budete montovat dvířka.

Naznačte si místa pro vyvrtání otvorů, kterými dvířka připevníte. Dvířka mívají bezpečnostní bariéru z vnitřní strany, takže i flap bude na této straně. Vložte dvířka s flapem do otvoru. Přiložte vnější stranu rámu a šrouby ji připevněte k vnitřní části s flapem. Šrouby přitom nesmějí být příliš dlouhé, aby po utažení nepoškodily rám dvířek.

Jak namontovat dvířka pro kočky a pro psy – montáž

Kočka leze dírou, pes oknem aneb tréning používání

Zkušení chovatelé vědí, že montáž dvířek je jen první část úkolu. Máte dvířka pro kočky (pro psy) namontována? Další práce vás čeká, když musíte svého miláčka naučit je využívat. Jistě znáte příklad, že sebedražší kočičí pelíšek zůstává nepovšimnut, ale váš kocour okamžitě obsadí krabici třeba po novém nádobí. Co s tím?

Radíme trpělivost. Z počátku nechejte flap otevřený a přilepte jej napevno izolační lepicí páskou. Psa nebo kočku k používání motivujte (psa aportováním, kočku motivujte třeba hrou s umělou myškou). A samozřejmě je po správném použití nezapomeňte pochválit.

Zdroj obrázků: Staywell

Přátelí se s námi

Ověřeno zákazníky Ověřená firma Garance nákupu